המוטיבציה לשירות קרבי נשארה בעינה (צילום: דובר צה"ל)
תתכוננו למילואים בחגים. אילוסטרציה | צילום: דובר צה"ל

בעוד הפלסטינים משגרים פנייה רשמית לאו"ם עם בקשתם לקבל הכרה במדינה עצמאית, כוחות הביטחון כבר נערכים למהומות ביהודה ושומרון בעקבות ההכרזה הצפויה - וכצעד ראשון, נשלחו כבר צווי 8 לחיילי מילואים רבים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

צה"ל החל לשלוח בימים האחרונים צווי חירום, המוכרים בכינוי ההיסטורי "צווי 8", לחיילי מילואים. מקבלי הצו יבלו את תקופת החגים בשירות מילואים במקום בבית. האתר Israel Defense מדווח היום כי הצווים נשלחו על רקע המצב הביטחוני הרגיש והמהומות שעלולות להתלקח על רקע כוונת הפלסטינים להכריז באו"ם על מדינה בעוד כשבועיים.

הצווים נשלחו בניגוד לתכניות המקוריות של מחלקת המבצעים במטה הכללי. ההתרעות החמות בדרום וההיערכות על רקע ההכרזה הפלסטינית, הביאו לכך שצה"ל שלח בימים האחרונים צווי חירום רבים לגדודי מילואים, שיגויסו בשבועות הקרובים.

על פי הדיווח, כוחות המילואים שגויסו מיועדים לשרת בעיקר לאורך הגבולות השונים בעוד שכוחות הסדיר יהיו אחראים על התמודדות מול מהומות צפויות ביהודה ושומרון, מול רצועת עזה ומול הגבולות בצפון הארץ. לפי הערכות מצב מעודכנות, ההתרסות האחרונות של טורקיה כנגד ישראל עלולות להלהיט את האווירה עוד יותר, ולתת רוח גבית לגורמים שתכננו מהומות או פיגועים בחודש ספטמבר.

מצה"ל נמסר בתגובה כי "בניגוד לפרסומים שגויים ולא אחראיים, צה"ל לא הוציא צווי 8 לקראת אירועי ספטמבר או כחלק מהיערכות ביטחונית כלשהי. אנו מצרים כי הפרסום השגוי נעשה ללא בדיקה עם דובר צה"ל, בדיקה אשר הייתה מונעת אותו".