השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אמר היום במהלך אירוע "שבתרבות" שנערך בחולון, כי המשטרה קרובה מתמיד ללכידת המחבלים שעמדו מאחורי פיגוע הירי בתחילת השבוע בו נהרגו ארבעה בני אדם.

במהלך האירוע התייחס השר לפיגוע הרצחני ואמר כי נעשים מאמצים גדולים לאתר את האחראים לשתי תקריות הירי האחרונות, כך דווח בגל"צ. אהרונוביץ' הגיב לטענות המתנחלים והוסיף כי הוא אינו חושב שזאת היתה טעות להסיר את המחסומים שעמדו באזור.

פיגוע הירי השני: בני זוג ניצלו בנס

הרב משה ושירה מורנו, בעל ואישה בשנות ה-30 לחייהם מבקעת הירדן, הם שני הפצועים שנפגעו בפיגוע הירי השני שהתרחש בין רימונים לכוכב השחר. השניים נפצעו כתוצאה מירי שנפתח לעבר המכונית בה נסעו כשהיו באיזור צומת רימונים על כביש 458, צפונית-מזרחית לרמאללה.

המחבלים נמלטו מהמקום, על פי החשד במכונית סקודה ומאז מתנהל אחריהם מצוד. סמוך לשעה 23:20 התקבל הדיווח על ירי שנשמע באזור התאונה. כתוצאה מהירי, הדרדר הרכב בו נסעו השניים לוואדי והתהפך. כוחות מד"א שהגיעו לזירה העניקו לשניים טיפול, ופינו את הבעל לבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים. האישה ככל הנראה נפצעה לא מהירי עצמו, כי אם מהתהפכות הרכב בוואדי.

כוחות רבים של צבא ומשטרה הוקפצו לזירת האירוע והחלו בחקירת נסיבות התקרית. "במקום התקרית נמצא רכב עם סימני ירי", נמסר ממשטרת ש"י. "הגיע רכב שסינוור מאחור, ירד לשולי הכביש ובזמן העקיפה נצמד לרכב הזוג ופתח באש", סיפרו הבעל ואשתו לכוחות שהגיעו למקום.

לצד פעילות כוחות צה"ל, דיווחו הפלסטינים כי כוחות ביטחון גדולים של הרשות הפלסטינית התפרסו לאורך הצירים המובילים לרמאללה בחיפוש אחר כלי הרכב הפלסטיני שממנו נפתחה האש על הרכב הישראלי. מעדויות שנגבו בזירה עולה כי ככל הנראה מדובר ברכב מסוג "סקודה".

חמאס: נחל בסדרה של פיגועים

לאחר שהוזם הדיווח על כך שקיימת אפשרות שהמחבל שביצע את הירי נמלט והסתתר בתוך היישוב "כוכב השחר", סיפרו בישיבה המקומית על התחושות. "עשינו ספירת מלאי של כל התלמידים ואף אחד לא חסר - ברוך השם הכל בסדר", אמרו בשיחה עם חדשות 2 אינטרנט.

בערב האירוע השני הודיע אבו-עוביידה, דובר גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, כי הפיגוע באזור בית חגי הוא רק ראשון בסדרה של פיגועים שמתכנן להוציא הארגון לפועל. "הפיגוע הוא הוכחה לכישלון התיאום הביטחוני בין הרשות ופתח לבין הכיבוש, ויהיה רק חוליה ראשונה בסדרת פעולות", אמר אבו עוביידה.

"אנחנו מקבלים על עצמנו את האחריות המלאה לפעולת הגבורה בחברון. אנשינו חזרו בשלום לבסיסם", הוא הוסיף בראיון לרשת הטלוויזיה של החמאס. "אנו מברכים על הפעולה, ונוטלים אחריות לביצועה".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק