דנינו, ארכיון (צילום: אור מני, פייסבוק משטרה)
אהרונוביץ': דנינו יישאר שנה נוספת | צילום: אור מני, פייסבוק משטרה

כעת זה רשמי: כפי שפורסם אתמול בחדשות 2, השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הודיע היום (ו') על הארכת כהונת המפכ"ל ונציב שירות בתי הסוהר. השר אהרונוביץ' זימן אליו היום לפגישה את המפכ"ל יוחנן דנינו ואת נציב השב"ס אהרון פרנקו, והודיע להם רשמית על החלטתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אהרונוביץ' אמר לדנינו ולפרנקו בפגישה כי "בפני מדינת ישראל ניצבים אתגרים ביטחוניים ומשימות חשובות, ולארגונים שבראשם אתם עומדים תפקיד חשוב כמובילי דרך בהתמודדות עם המשימות הללו".

"למפכ"ל ולנציב מקום חשוב בצוות המוביל את פעולת משרדי, ותפקיד חשוב בהובלה של המשרד לביטחון פנים לעשייה חשובה שכולה מוקדשת לאזרחי המדינה", הדגיש השר, שעדכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו בהחלטתו. 

נתניהו בירך על ההחלטה, שתובא לאישור בישיבת הממשלה. ראש הממשלה בירך את דנינו וציין את תרומתו לקידום משטרת ישראל. נתניהו ביקש למסור לדנינו ולכל שוטרי ישראל את הערכת האזרחים למאמץ שעושים שוטרי ישראל למיגור הפשיעה, ולהגברת הביטחון האישי.

כבר אמש פורסמה הידיעה על ההחלטה והפרסומים הללו גרמו לשר אהרונוביץ' מבוכה, שכן הם הופיעו עוד קודם להודעה הרשמית שמסר לדנינו ולפרנקו.

גם כהונתו של הרמטכ"ל הוארכה בשנה

השר אהרונוביץ' אימץ בין השאר במכלול השיקולים את מניעי ההחלטה שהובילה את שר הביטחון וראש הממשלה להאריך בעוד שנה את כהונת הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ. בעקבות החלטתו של השר לביטחון הפנים לא צפויים שינויים בצמרת המשטרה.

דנינו שימש בעברו כמפקד המחוז הדרומי במשטרה. במאי 2011 נכנס לתפקידו כמפכ"ל ועם כניסתו לתפקיד גיבש תוכנית פעולה למשטרה תחת הכותרת: "שנת המפנה" ושם לו למטרה לחזק את הביטחון האישי של התושבים ולהעלות את אמון הציבור במשטרה.

בחודש ספטמבר האחרון ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל את המלצתו של שר הביטחון משה יעלון והחליט להאריך בשנה נוספת את כהונתו של הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ.

"זו תקופה שבה המזרח התיכון חווה סערות חסרות תקדים בהיקפן", הסביר אז שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, "בפנינו ניצבים אתגרים כבדים וחסרי תקדים, מקרוב ומרחוק, ואני סבור כי הרמטכ"ל גנץ הוא האיש הנכון, במקום הנכון ובזמן הנכון".