סמ"ר גיא לוי (צילום: באדיבות המשפחה)
סמ"ר גיא לוי | צילום: באדיבות המשפחה

צה"ל התיר לפרסום כי חייל צה"ל, סמ"ר גיא לוי, לוחם שריון בן 21 מכפר ורדים, נהרג היום (ו') בשעות הצהריים במהלך פעילות מבצעית במרכז רצועת עזה. הוא הותיר אחריו הורים ואחות קטנה. מתחילת מבצע "צוק איתן" נהרגו 35 חיילים וקציני צה"ל.

רוצים קבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מתחקיר ראשוני של צה"ל עולה כי חוליית מחבלים שהצליחה להתמקם בתוך השטח הבנוי בגזרה המרכזית ברצועה, הצליחו לירות טיל נ"ט. כתוצאה מהירי נהרג גיא ומספר חיילים נוספים נפצעו. "גיא היה ילד של חברים ומרכז החבורה. מוזיקאי מחונן ורב כישרון", סיפרו מכריו. "הוא אהב את החיים ושמח בכל הזדמנות. לאחר השחרור הוא תכנן לעבוד כנציג הסוכנות היהודית בתפוצות".

במהלך הלחימה ביממה האחרונה נפצעו באורח בינוני שישה חיילים, ושמונה נוספים נפצעו באורח קל.

בתגובה, תקפו מטוסי חיל האוויר של צה"ל פעילי טרור ברצועת עזה - שלושה מחבלים נהרגו וכמה נוספים נפצעו בתקיפת כלי רכב באזור רפיח. בשכונת זייתון חוסל מחבל, ומספר בני אדם נפצעו.

רס"ר (מיל') יאיר אשכנזי ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
יאיר אשכנזי ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

הבוקר: לוחם מילואים נהרג בפעילות מבצעית

בתקרית אחרת שנרשמה הבוקר ברצועת עזה, נהרג הבוקר רב-סמל ראשון (מיל') יאיר אשכנזי ז"ל, בן 36 מרחובות, במהלך פעילות מבצעית בצפון רצועת עזה. אשכנזי שירת בחטיבת המילואים של בה"ד 1 שסופחה לנח"ל. הוא הובא למנוחות אחר הצהריים בבית העלמין הצבאי בעירו.

אשכנזי הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. זמן קצר לאחר פרסום ההודעה על מותו כתבה רעייתו מוריה פוסט מרגש בפייסבוק: "‫בעלי היקר! גיבור שלי! אהוב ליבי אינו עוד איתנו...נפל מות קדושים! רוצה להתעורר מהחלום".

מוקדם יותר היום, קבע הרב הצבאי הראשי את מותו של החייל אורון שאול, שהוגדר נעדר לאחר שלא זוהתה גופתו בין שרידי הנגמ"ש שעלה על מטען בשכונת סג'עייה שבעזה. הוא הוגדר כחלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע, ובהתאם לכך לא תתקיים הלוויה והמשפחה אינה מחויבת לשבת שבעה. ההודעה הקשה נמסרה למשפחתו על ידי ראש אגף כוח האדם, אלוף אורנה ברביבאי.