משעל ונסראללה (צילום: חדשות 2)
נסראללה ומשעל. חזית אחידה | צילום: חדשות 2

נותן כתף: ארגון חמאס הודיע היום כי הוא מתגייס לצידו של "עמיתו" הלבנוני, ארגון חיזבאללה, נוכח המתיחות חסרת התקדים בין הארגון השיעי למצרים, והמתקפה הקשה עימה הוא מתמודד בימים אלו על רקע מעצרם של 49 פעילי הארגון בשבוע שעבר בסיני.

"ההאשמות נגד חיזבאללה הן האשמות שווא וחסרות כל חשיבות", אומר היום בכיר בחמאס. "להאשים את הארגון בהברחת נשק הוא דבר מצער", הוא הוסיף. לטענתו, המלחמה התקשורתית שפתחה מצרים על חיזבאללה מיותרת. "כלל לא יאה להאשים כך את הארגון".

אותו בכיר בחמאס אמר בנוסף כי "דווקא בימים אלו חשוב להביע הזדהות עם ההתנגדות. האשמות מסוג שכזה רק פוגעות בתדמית של ההתנגדות". הוא האשים גורמים בעולם הערבי בניסיון ללחוץ על חיזבאללה במטרה לשנות את עמדת הארגון המחויבת, לדבריו, לטובת האינטרס של העם הפלסטיני.

מדובר בתגובה ראשונה של חמאס למצב שנוצר בין מצרים לחיזבאללה. לארגון יש ביקורת רבה על ההתנהלות המצרית, עוד מימי מבצע "עופרת יצוקה", ובשבילו מדובר רק בהזדמנות נוספת להשתלח בשלטונות בקהיר. כעת מעניין יהיה לראות כיצד יגיבו המצרים, שסביר להניח ירגישו פעם נוספת תחושת נבגדות מראשי החמאס.

המטרה: ישראלים בסיני

מחבלים חשודים (צילום: חדשות 2)
4 מהחשודים בחוליית חיזבאללה שנלכדה בסיני | צילום: חדשות 2

בתוך כך מדווח הבוקר העיתון הערבי "א-שרק אל-אווסט", היוצא לאור בלונדון, כי ראש חוליית הטרור של חיזבאללה שנלכדה במצרים, סאמי שהאב, הודה בחקירתו כי החולייה תכננה לפגוע בתיירים ישראלים בסיני. "הפעולה נגד הישראלים בסיני תוכננה כתגובה לחיסולו של קצין המבצעים של חיזבאללה, עימאד מורנייה", אמר לעיתון מקור המעורב בחקירתו של שהאב.

ועל רקע המתיחות חסרת התקדים בין מצרים לחיזבאללה, התקשר אמש הנשיא המצרי חוסני מובארק לראש ממשלת לבנון פואד א-סניורה, והדגיש בפניו כי לא ייתן לשום גורם באזור לאיים על ביטחונה, שלמותה וגבולותיה של מצרים. "ההאשמות המופנות כלפי תא הטרור של חיזבאללה יוצבו בפני שופט", אמר מובארק. 

הווידאופדיה - עימאד מורנייה

49 פעילי חיזבאללה נעצרו במצרים

קצין מצרי: "אירן הייתה מעורבת באימון חוליית חיזבאללה"

העיתונות המצרית: "נסראללה פושע שאינו יודע חמלה"