לשוטרי משמר הגבול שעסוקים בפיזור הפגנות סוף השבוע בכפר נבי סאלח, כנראה נמאס מהשגרה הזו. אחרת קשה להסביר את התמונות האלה.

השוטרים נראים בהפגנה כשהם דוחפים בחוזקה מפגינה, לבושה בשחור, עד שהיא נופלת לרצפה ואז צועק עליה אחד מהם: "קומי!". מפגין אחד מופל לרצפה גם הוא, מהשיער.

זה החל כעוד הפגנה רגילה נגד הגדר של כמה עשרות אנשים, לא יותר. אבל בתוך שניות פיזורה הפך לאלים במיוחד. בתמונות נשמעים השוטרים צועקים על המפגין שמצלם, "תעיף את המצלמה" ואז מכה אחד מהם מפגין אחר באמצעות אלה, בעוצמה, בברך.

רימוני גז לעבר מפגינים

בשלב מסוים מתחיל אחד השוטרים לירות רימוני גז בכינון ישיר לעבר המפגינים. "חולה משוגע! תירגע!", צועק מפגין. בתיעוד הווידאו נראה גם מפגין שוכב על הרצפה, ואחד השוטרים חובט בו באלה.

במקרה אחר נראית מפגינה מבוגרת, כנראה תושבת הכפר, מתיישבת על הרצפה וצועקת. מפגין אומר לשוטר: "תקשיב, היא תמות עכשיו" והשוטר משיב לו: "מצדי שתמות".

במשמר הגבול אמרו שההפגנה הייתה לא חוקית ואלימה. לדבריהם, בשלב מסוים פלסטינית חבטה בשוטרת ופצעה אותה. בעקבות מעצרה ניסו חבריה לתקוף את השוטרים. למרות זאת, אומרים שם, אם יתברר כי שוטר חרג מסמכות ופעל באלימות, יועבר החומר למחלקה לחקירות שוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק