בחברון נעצר היום המתנחל שצולם כשהוא יורה על אב ובן פלסטינים, זמן קצר לאחר פינוי בית המריבה בעיר. המתנחל תושב קריית ארבע, ירה בשניים, כך על פי החשד, עם אקדחו האישי מטווח קרוב. האב ובנו נפצעו והם עדיין מאושפזים בבית החולים בחברון.

הערב הגיע המתנחל מיוזמתו לתחנת המשטרה והסגיר את עצמו, יחד עימו הגיע גם המתנחל השני שצולם כשהוא יורה ברובה אוטומטי. השניים נחקרים וככל הנראה יובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט.

ביום חמישי האחרון, בעקבות פינוי בית המריבה בחברון התפתחו הפרות סדר על ידי המתיישבים היהודים כנגד פלסטינים המתגוררים בסמוך לקריית ארבע. באחד ממוקדי החיכוך בוצע ירי לעבר מספר פלסטינים. כתוצאה מכך, שניים מהם נפצעו ועדיין מאושפזים בבית החולים בחברון.

במהלך האירוע צולמו מתיישבים יהודים אשר אחד חמוש באקדח והשני ברובה מסוג אם-16, יורים לעבר זירת האירוע. היום לאחר פעולת חקירה מואצת של היחידה המרכזית של מחוז ש"י שהחלה כבר ביום הפינוי נעצרו 2 היורים שהסגירו את עצמם במרחב חברון של המשטרה.

במערכת הביטחון חוששים מחידוש המהומות בחברון ובסביבה עם צאת השבת. בינתיים המצב בעיר מתוח, בלילה שרפה קבוצת מתנחלים בית של פלסטינים.בשכונה הסמוכה לבית המריבה, החלו היום התושבים הפלסטינים לאמוד את הנזק שנגרם כתוצאה מהפינוי, וההתפרעויות שבאו אחריו. נציגי המנהל האזרחי באו היום לחברון ואמרו לתושבים כי יחפשו את אלה שאחראים לנזקים.

"הפורעים היהודים בחברון הם כמו טאליבן ובמעשיהם הם מובילים ביודעין לרצח יהודים"- כך אמר הבוקר שר התשתיות בנימין (פואד) בן-אליעזר שנאם בבית ההורים אניטה מילר ברמת גן, במסגרת שבת תרבות.

בן אליעזר תקף היום בחריפות את התנהלותם של המתפרעים היהודים בחברון, שיצאו למסע הרס ונקמה לאחר פינוי בית המריבה. "שום מדינה מתוקנת לא יכולה להרשות לעצמה לעבור לסדר היום על מה שקרה בחברון", אמר שר התשתיות. "מאות בריונים מכים פלסטינים ושורפים בתים. הם יודעים שהתנהגותם תחזור כבומרנג ולכן במעשיהם הם מובילים ביודעין לרצח של יהודים.

"החבר'ה האלה הם ממש כמו טאליבן, וצריך ללכת נגדם עם כל הכוח ולהכניס אותם לכלא להרבה שנים. החבורה הזו היא שהביאה לרצח רבין. אין להם אלוהים למרות שהם מדברים בשם אלוהים"