חיילים בפעילות ליד עזה-אילוסטרציה (צילום: KUCO, Shutterstock)
חיילי צה"ל בפעילות, ארכיון | צילום: KUCO, Shutterstock

חילופי אש ברצועת עזה: צה"ל זיהה בצהריים חמושים פלסטיניים מניחים מטעני חבלה בצד הפלסטיני של הגדר, באזור כיסופים. כוח צנחנים עבר את הגדר, וניהל במקום חילופי אש עם המחבלים. חייל צה"ל נפצע קל וארבעה פלסטינים נהרגו.

לעבר הכוח של צה"ל הופעל מטען חבלה ונורו פצצות מרגמה. חיל האוויר תקף פעמיים את חוליית המחבלים. החייל שנפצע קל פונה לקבלת טיפול רפואי.

הבוקר החליטה ועדת השרים לענייני ביטחון שלא להגדיל את טווח המיגון של יישובי עוטף עזה. הוועדה דנה בעתירה שהוגשה לבג"ץ בנושא, ובה דרישה להגדיל את טווח המבנים הממוגנים מ-4.5 ק"מ ל-4.7 ק"מ. הוועדה כאמור החליטה שלא לשנות את ההחלטה הקודמת בעניין, והוסיפה כי השינוי יעלה מאות מיליוני שקלים.

ביום שבת נכנסו כוחות צה"ל למרחב גדר המערכת בדרום רצועת עזה לפעילות שגרתית וחשפו שני מטעני חבלה על הגדר, ופוצצו אותם באופן מבוקר. במהלך הפעילות זיהו החיילים אש שנפתחה לכיוונם והשיבו לעבר מקורות האש אך לא זוהתה פגיעה. צה"ל מדגיש כי כוחותיו פעלו בשטח ריבונות ישראלית.

ביום רביעי בשבוע שעבר נכנס, לראשונה מאז הרגיעה, כוח צה"ל לתוך רצועת עזה כדי למוטט מנהרה שהובילה אל תוך שטח ישראל. בתגובה לכך נורו עשרות רקטות קסאם, פצצות מרגמה וטילי גראד אל יישובי מערב הנגב.