קפטן הספינה האמריקנית שאמורה להשתתף במשט לעזה ועוגנת כעת ביוון נעצר ונכלא היום. כך אמרו מארגני המשט לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען". זאת בניגוד לדיווחים קודמים, בהם נטען כי הקפטן ייקרא לשימוע - אך לא נעצר. עוד לפי הדיווח, השלטונות הורו לארבעה פעילים אחרים להישאר בספינה - למרות שעד כה הם לא הואשמו בדבר.

הקפטו ג'ון קלוזמר הואשם ביוון באי ציות לצו בית משפט, לאחר שאתמול יצאה ספינתו, "תעוזת התקווה" לזמן קצר לים - למרות האיסור המפורש של השלטונות על יציאה לכיוון רצועת עזה. לאחר היציאה השתלט על הספינה צוות הקומנדו הימי היווני. האישום למעשה מונע מהספינה שלו לצאת והוא צפוי להשתתף בשימוע בעניין ביום שני הקרוב.

פעילים: "ייתכן שעידן המשט נגמר"

ההחלטה היוונית למנוע מספינות המשט לעזה, אשר עוגנות בנמלי המדינה, מלצאת לדרכן, גרמה לחלק מהמארגנים של פעולת המחאה לשקול מחדש את צעדיהם. הפעילים האמריקנים, לעומתם, ממשיכים בדבקותם במטרה - לנסות ולהגיע לרצועת עזה. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה מוקדם יותר כי לדברי פעילים, הם חשים כי מטרתם הושגה בכך שהם הביאו תשומת לב תקשורתית למצור הישראלי על עזה. חלק מהמארגנים אמרו ל"מען" כי המשט השנה הוא כנראה האחרון מסוגו.

"המשט לעזה הוא טקטיקה", אמר אחד מהם. "אולי זה כבר לא משפיע". כשנשאלו על תכניותיה של הספינה האמריקנית במשט, שנמצאת ביוון, אמרו מארגניה: "כרגע זה לא ברור".

הפעילים ממשיכים לישון על סיפון הספינה העוגנת, כדי להביע את "מסר הסולידריות", לדבריהם. "אנו מתמקדים בהבאת תשומת הלב הציבורית למצור", אמרו. ספינה אחרת, קנדית, בשם "התחריר", מעוכבת גם היא ביוון. ב"מען" מדווח כי לרבים מאנשי הספינה יש טיסות בחזרה לארה"ב ב-6 ביולי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק