דניאל טרגרמן ז"ל. ארכיון
נהרג מפגיעת הפצמ"ר. דניאל טרגרמן | צילום:

"זו טרגדיה נוראה, הסיוט של כל משפחה": ביישובי עוטף עזה מתקשים לעכל הלילה (שבת) את גודל האסון שאירע אמש באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב. דניאל טרגרמן, ילד בן 4, נהרג מפגיעת פצצת מרגמה מחוץ לביתו - ומת במקום מהרסיסים שחדרו מחלון הבית בזמן ששיחק בסלון - ופגעו בו. דניאל יובא למנוחות מחר בשעה 9:00 בשדי אברהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"דניאל היה ילד יפה חכם רגיש. כל כך מתוק... רצינו לראות אותו גדל עם האחים שלו ומממש את עצמו", אמרה הלילה גילה טרגרמן, אמו של דניאל. "אחרי שהתפוצץ פצמ"ר מוקדם יותר ליד מבנים בקיבוץ, התכוננו לנסוע להורים שלי בקרית אונו. המזוודות כבר היו מוכנות מבעוד מועד. רגע לפני הפיצוץ הקטלני יצאתי לזמן קצר החוצה. לאחר מכן נכנסתי הביתה והיה 'צבע אדום'", שחזרה.

"הילדים שיחקו בתוך אוהל שהיה בתוך הבית. מרגע האזעקה עד הפיצוץ היו שלוש שניות בלבד ולא הספקנו לאסוף את הילדים ולהגיע לממ"ד", סיפרה טרגרמן. "לדניאל היתה משמעת "צבע אדום" והוא תמיד מיהר לממ"ד. ברגע הישמע האזעקה ידע מה לעשות ולאן ללכת. תמיד כשכולם היו מגיעים לממ"ד דניאל היה אומר 'עכשיו כולנו בטוחים'".

"הסיוט של כל תושב"

"זה יום עצוב, אחד העצובים ביותר שהיו לנו בעוטף עזה ב-14 השנים האחרונות. זה הסיוט של כל תושב ושל כל משפחה. ילד בן 4 נהרג, מה עוד אפשר לומר?", אמר בעצב ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין. "צריך לחבק את המשפחה ולהיות מאוחדים בערב כל כך עצוב וקשה".

לדבריו הצטרף בכאב גם אלון שוסטר, ראש המועצה האזורית שבתחומה אירע האסון, מועצת שער הנגב, שסיפר כי משפחתו של דניאל יצאה מהיישוב רק לפני מספר שבועות, ושבה אליו לפני ימים ספורים בלבד. היום התכוון הזוג לצאת בשנית מהיישוב - אלא שאז הגיעה הפגיעה הקטלנית.

"המשפחה עמדה לעזוב, ואז פגע הפצמ"ר"

"הפיגוע תפס אותם בדרך החוצה מהיישוב", אמר שוסטר, והוסיף כי "הפיגוע אירע כתוצאה מנפילה שאחד הרסיסים שלה היה קטלני. הייתה אזעקת צבע אדום, אבל מדובר היה בשניות בודדות. בני המשפחה לא הספיקו להתגונן. ברוב המקרים מצליחים לתפוס מחסה, אבל במקרה הזה התרחשה טרגדיה".

דניאל טרגרמן ז"ל בגן בשנה שעברה
המשפחה עמדה לעזוב את היישוב | צילום:ראש המועצה האזורית אשכול הפנה בדבריו אצבע מאשימה לממשלה - וקרא לשרים שלא לשדר בלבול ולבקר זה את זה: "ידינו מושטות לכל דבר שהקבינט יחליט - בתנאי שבסופו של התהליך יהיה שקט. אנחנו מאמינים בדמוקרטיה, בממשלה ובקבינט - בתנאי שמדברים בקול אחד. ההתכתשויות של השרים פוגעות בצה"ל וברמטכ"ל וזה רק מוריד את החוסן של התושבים. אם למעלה רבים כמו ילדים, למטה אצלנו יש אי ודאות וזה חייב להיפסק".

מקור ביטחוני מסר אמש (שישי) כי פצצת המרגמה שנורתה לעבר יישוב במועצה האזורית שער הנגב, והרגה את דניאל טרגרמן בן ה-4, נורתה מתוך מוסד האו"ם ברצועת עזה. הפצצה נורתה מתוך בית ספר המשמש כמחנה לפליטים של אונר"א בשכונת זייתון בעזה.