שלושה ימים אחרי שמה שנראה תחילה כתאונת דרכים קטלנית ליד קריית ארבע התברר כפיגוע, הובאו אחר הצהריים למנוחות שני ההרוגים - אשר פאלמר ובנו יהונתן. במהלך מסע ההלוויה יידו פלסטינים ומתנחלים אבנים אלה על אלה. צה"ל פיזר את מפירי הסדר.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפר נועם ארנון, דובר היישוב היהודי בחברון, על ההתרחשויות: "לא היו שם עימותים אלא מתקפת אבנים של מחבלים על משתתפי הצעדה. ככל הידוע לי, איש מבין הישראלים לא יידה אבן לעבר ערבים. ערכנו עצרת אזכרה במקום הרצח ולאחר מכן, תוך כדי ההליכה לכיוון קריית ארבע, הותקפנו במטר אבנים".

ארנון מתח ביקורת על צה"ל ואמר כי "הפעם, במקרה, לא היו נפגעים. יש לנו בהחלט טענותלכוחות הביטחון, בעקבות העובדות שהתגלו בהקשר לפיגוע הזה וניסיון הטיוח שלו. הדברים עוד יתבררו בהמשך. אני מדגיש שאנו בהחלט מעריכים את העבודה שלהם, אך עם זאת - במקרה הזה היה טיפול כושל והתוצאות מדברות בעד עצמן".

ארנון סיפר כי בתגובה על הפיגוע, מתכוונים תושבי האזור "לקיים סיורים אזרחיים על הצירים שיאורגנו על ידי ועד התושבים בקריית ארבע חברון. כך אנו נוכל לסייע לאזרחים במצוקה".

רבה של קריית ארבע, דב ליאור, אמר באירוע: "יש סביבנו פורעים רוצחים. על פי התורה יש עניין לענישה קולקטיבית ועל צה"ל לעשות זאת. אין חפים מפשע במלחמה. ההתיישבות היא חזקה ובעלת עוצמות ותמשיך ביישוב הארץ".

"נמשיך בדרכו של אשר"

מוקדם יותר, בשיחה עם עודד בן-עמי בתכנית "שש", הביע אחיו של אשר, שמואל פאלמר, אמון בפעולת כוחות הביטחון לבירור נסיבות האירוע.

על בשורת האיוב שקיבל סיפר האח: "אמרו לי בהתחלה שמדובר בתאונה. זה היה חצי שעה לפני הדלקת הנרות. עד שנכנסה השבת לא הספיקו לברר את הפרטים. הבנתי שרק במוצאי השבת יתחילו כל הבדיקות הנוספות. הגיעו למסקנה שכנראה שאשר נרצח".

פאלמר אמר על העובדה שחיילים שפעלו באזור העידו כי לא הבחינו בידויי אבנים: "אני לא מכיר את התוואי מספיק טוב ולא יודע איפה היו חיילים. לא עברתי גם על שום תחקיר רציני של מה שקרה שם, אבל אני משאיר את זה לצה"ל ולמשטרה. אני מאוד מקווה שהם ידעו לעשות את העבודה כמו שצריך".

על אחיו המנוח הוא סיפר: "הוא היה בחור טוב. הוא סיים את הישיבה התיכונית במגמה מוסיקלית וניגן בכינור, פסנתר וגיטרה. הוא הלך לישיבה והתגייס לצה"ל. גם ב'עופרת יצוקה' הוא שירת כלוחם. אחר כך הוא התחתן והתחיל להקים משפחה. הוא נרשם ללימודי הנדסה בשנה הבאה".

שמואל פאלמר אמר כי אחיו היה "כל כולו תרומה לעם שלו ולארץ שלו. אנחנו נמשיך את דרכו, עם כל הכאב. אנחנו נמשיך בדרך של אשר - אהבת הארץ והעם ובניית הארץ והמדינה. אנחנו גם נצליח. יהודים כבר נרצחים כאן הרבה מאוד זמן. אלו ששונאים אותנו לא שונאים מלפני שבוע שנה או 10 שנים, אלא הרבה לפני זה. זה תמיד קשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק