ראש הממשלה, אהוד אולמרט קיים אחר הצהריים דיון הערכת מצב ביטחונית בעקבות ירי רקטות הקסאם לעבר יישובי הנגב המערבי, וירי טילי הגראד לאשקלון. הדיון התקיים בלשכתו של אולמרט בקריה בתל אביב. "ממשלת ישראל רואה את ירי הטילים וניסיונות הפיגוע מרצועת עזה כהפרה יסודית ובוטה של ההבנות שהובילו לרגיעה", אמר אולמרט. "אין בכוונת ישראל להשלים עם אירועים אלה".

אולמרט הדגיש שלא ייתן לאוכלוסיה האזרחית בישראל בכלל, וביישובי עוטף עזה בפרט לחזור למצב של אי ודאות כפי שהיה לפני מספר חודשים - טרם ההבנות, והסכם הרגיעה. ראש הממשלה סיפר כי בעקבות במצב הביטחוני בעוטף עזה, תוגברה הפעילות והנוכחות של פיקוד העורף על מנת לסייע לישובים באזור. כמו כן, לדבריו, תימשך הפעלת הלחץ השלטוני על ארגון החמאס בכל הנוגע לפעילות במעברים ובהיבטים השונים.

בדיון השתתפו גם שר הביטחון, אהוד ברק, הרמטכ"ל גבי אשכנזי, ראש השב"כ, יובל דיסקין, ובכירים נוספים במערכת הביטחון.

זמן קצר קודם לכן, קיים שר הביטחון, אהוד ברק, דיון הערכת מצב משלו בלשכתו, ובו השתתפו ראשי מערכת הביטחון. ברק סייר בשדרות בצהריים בעקבות מתקפת הרקטות, ואמר כי בכוונת ישראל להמשיך ולהגן על אזרחיה ועל חיילי צה"ל, ולסכל פיגועים. מוקדם יותר קבע ברק כי המעברים לרצועה יישארו סגורים.

כ-20 רקטות נורו מהבוקר לאשקלון, שדרות וקיבוצים במועצה האזורית שער הנגב. לבתי החולים פונו 18 נפגעים, פצועה אחת קל מרסיסים, והשאר נפגעי חרדה. רקטה אחת פגעה פגיעה ישירה במגרש כדורגל באשקלון, אחרת פגעה בלול תרנגולות בקיבוץ, נזק רב נגרם לבתים ולמכוניות בשדרות. פיקוד העורף הנחה את תושבי אשקלון, שדרות ושער הנגב להישאר במרחבים מוגנים מחשש להמשך ירי הקסאם.