תחת איום: המטה ללוחמה בטרור התיר הבוקר לפרסום כי למרות האזהרות המיידיות לגבי חטיפת ישראלים בסיני, לא דווח על מטיילים נעדרים. עם זאת חוזרים ומדגישים במטה כי ההתרעות עדיין בתוקף, זאת בשל מידע קונקרטי הנמצא בידי גופי המודיעין בישראל ולפיו יש כוונה של ארגוני טרור לבצע בסיני חטיפה בטווח המיידי.

"המידע מצביע על חולייה שסיימה את ההכנות וקיבלה אור ירוק לחטיפה", הדגיש תא"ל במיל' ניצן נוריאל ראש המטה ללוחמה בטרור, בתכנית הבוקר של "קשת". "אנו מקווים ששום פעולה לא בוצעה עדיין ועושים הכל כדי שזה לא יקרה". לדבריו, קיים מידע מודיעיני לפיו חוליית מחבלים הודיעה כי בידה לבצע חטיפה ומדובר רק בעניין של זמן.

"רוב הפעמים אין לנו כדור זהב שאומר בדיוק מתי ואיפה תתרחש חטיפה", מציין נוריאל. "אנחנו מניחים שיש מספר מצומצם של ישראלים בסיני, אבל מספיק אחד כדי שתתבצע חטיפה".

במשטרת ישראל אומרים הבוקר כי מאז פרסום האזהרה המיידית מפני חטיפת ישראלים בסיני, שבו לישראל דרך מעבר הגבול כ-430 ישראלים ששהו באזור, מתוך 650.

אמש פרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרה דחופה לישראלים השוהים בסיני וקרא לכל הישראלים השוהים שם לעזוב באופן לאלתר. "על סמך מידע מודיעיני קונקרטי צפויה פעולת טרור מיידית לחטיפת ישראלי בסיני". בנוסף קרא מפורשות לכל משפחות ישראלים השוהים בסיני ליצור עימם קשר מיידית. על המטיילים הישראלים מורה המטה לעזוב מיד את המקום ולשוב ארצה מיד.

תקלה טכנית מנעה פיגוע המוני

לפני חצי שנה נמנע פיגוע נגד אוטובוס ישראלי בסיני בזכות תקלה טכנית. רק בנס נמנע הפיגוע שכוון נגד אוטובוס של ישראלים שהיה בדרכו לשארם א-שייח'. ביולי האחרון עשה האוטובוס את דרכו מטאבה לכיוון אזור המלונות בשארם א-שייח'. בשלב מסויים, מישהו הבחין בכלי הרכב המלא בישראלים, והחליט לעקוב אחריו. כשהאוטובוס הגיע לנואיבה, ניסתה חוליית טרור להפעיל מטען חבלה ולהביא לפיצוץ האוטובוס על יושביו.

לישראלים באוטובוס, שאפילו לא ידעו כי חייהם בסכנה, היה הרבה מאוד מזל. מתברר כי רק תקלה טכנית, קצר בין החולייה למטען, מנעה את הפיצוץ הקטלני. אוטובוס הישראלים המשיך בדרכו בשלום.

איומים קונקרטיים נגד ישראלים בסיני

המטה לביטחון לאומי שב והזהיר את המטיילים הישראלים לקראת חופשת הפסח מקיומם של איומים קונקרטיים על ניסיונות חטיפה או פגיעה בישראלים בסיני.

האיום המרכזי היה, שנציגי ארגון חיזבאללה ינסו לחטוף מטייל ישראלי ואחר כך יעבירו אותו לרצועת עזה, שם יהיה כמעט בלתי אפשרי לאתרו. ההתרעות הכבדות מפורסמות לרוב בתקופות החגים וביום השנה לחיסולו של פעיל ארגון החיזבאללה, עימאד מורנייה.

בהמשך להתרעות הקבועות שמפרסם המטה ללוחמה בטרור, מועברות הנחיות לישראלים השוהים בחו"ל לפיהן יש להימנע משהייה במדינות שעליהן חלה אזהרת מסע, ובמיוחד במדינות ערביות. במטה מוסיפים שיש להיזהר מהצעות מפתות ובלתי צפויות בעסקים, בבילויים, מגורמים חשודים או בלתי מוכרים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק