גנץ (ארכיון) (צילום: רויטרס)
הרמטכ"ל בני גנץ. דיון מיוחד עם הפיקוד הל | צילום: רויטרס

נערכים לכל תרחיש: הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ כינס היום את כל הקצינים הלוחמים מדרגת סא"ל ומעלה לדיון הערכת מצב מיוחד במרכז הארץ - כך נודע לחדשות 2 באינטרנט. מדובר בפעם הראשונה מזה 3 שנים בה מתקיים כנס שכזה.

הדיון המיוחד נערך בהשתתפותם של כל הקצינים הלוחמים מדרגת סגן אלוף ומעלה, בחילות האוויר, הים והיבשה. הרמטכ"ל גנץ פורס בפניהם את משנתו המבצעית, וכן עורך תחקירים לאירועים ביטחוניים שהתרחשו לאחרונה - בדגש על אירועי הנכבה במג'דל שמס וברצועת עזה. כמו כן, דנים הקצינים המשתתפים באיומים ביטחוניים עתידיים.

"נדרשת למידה והשתפרות תמידית ויש ללמוד מהשגיאות, לייצר דו-שיח פתוח כפי שנוצר כאן ולהפיק לקחים כדי לממשם בעתיד", אמר הרמטכ"ל - והוסיף אזהרה: "אתם המפקדים המובילים את היחידות המבצעיות ואתם הקובעים את התוצאות המבצעיות מולן אנו חיים. כל מפקד שיתרשל ימצא את עצמו מחוץ לשורות הצבא מהר, אך כל מפקד שישגה וישאף לתקן את טעותו יקבל את הגיבוי המלא ממני".

הרמטכ"ל על פעילי המשט: "הם מנסים ללבות שנאה"

אמש התארח הרמטכ"ל בדיון שערכה ועדת חוץ וביטחון בכנסת בנוגע לאיומים באזור. גנץ התייחס למשט הטורקי המתוכנן להגיע בחודש הבא לעזה ואמר: "המארגנים פועלים מתוך כוונה ללבות שנאה ופרובוקציה כלפי ישראל".

הרמטכ"ל הוסיף ואמר כי באזורנו מתפתחים איומים חדשים וכי קשת האיומים התרחבה מאוד. לדבריו, כדי להגן על ישראל יש צורך לפעול במקביל בכמה זירות בעוצמה, נחרצות ובלוח זמנים קצר. עוד ציין הרמטכ"ל כי כלקח מאירועי הנכבה נערך צה"ל להפגנות ביהודה ושומרון, רצועת עזה והגבולות השונים בגיבוי אמצעים מתאימים.

"כל דיון ציבורי באשר לדרך להחזיר את גלעד שליט אינו נכון וצריך להישאר סגור", אמר הרמטכ"ל בהתייחס לחייל החטוף. גנץ הוסיף כי ישראל מחויבת לעשות כל מאמץ כדי להחזיר את שליט הביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק