נתניהו ושליט. "הוא יגיע" (צילום: AP)
יודע: כן עסקה - לא בכל מחיר | צילום: AP

"מוכנים לעסקה - אך לא בכל מחיר", כך צפוי לומר הערב בסביבות השעה 18:00 ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה שייתן לכלי התקשורת. חמישה ימים לאחר שהחלה הצעדה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט משבי חמאס, נתניהו מחליט להבהיר את עמדתו בנושא, וייתכן שיתייחס לנושאים נוספים שעומדים על הפרק. את הודעתו נעביר כאן בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על העסקה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה צפוי להדגיש את עמדתו בנושא עסקת השחרור - לפיה הלחץ צריך להיות מופנה כלפי ארגון החמאס, שמעכב לדבריו את קיום העסקה. נוכח הנושאים הנוספים שעומדים על הפרק, עדיין לא ברור האם נתניהו יתייחס לפגישתו עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה שצפויה להתקיים ביום שני הקרוב.

כמו כן, טרם ידוע אם ראש הממשלה ינצל את ההזדמנות כדי למסור את עמדתו בנושא הקפאת הבנייה בשטחים, או בנושא משבר האמון עם שר החוץ אביגדור ליברמן. אתמול חשפנו את הפגישה החשאית שהתקיימה בין השר בנימין בן אליעזר לבין שר החוץ הטורקי אחמד דאטולו, ללא ידיעת השר ליברמן. 

דיווח: המתווך הגרמני שב לתווך בעסקה

עשרות אלפי תומכים צועדים בימים האחרונים בדרכם ללשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים, במטרה להביא להתקדמות במשא ומתן לשחרור בנם משבי חמאס. לצד המחאה של משפחת שליט התקבלו דיווחים מגורמים זרים, לפיהם המתווך הגרמני בעסקת שליט נמצא ברצועת עזה.

הוויכוח בין הצדדים נסוב סביב 125 שמות של אסירים, מתוך רשימה של 200 שמות שחמאס העביר לישראל בדצמבר האחרון. בישראל רואים תמונת מצב הפוכה ומעריכים שחלון ההזדמנויות הוא זמני, כיוון שאם לא יקרה שינוי בעמדת הישראלית למרות הלחץ הציבורי, חמאס עלול להבין שכדאי לו לסגור עסקה בתנאים הקיימים.