הישג טכנולוגי אירני, ארכיון
נשיא אירן אחמדינג'אד | צילום: הטלוויזיה האירנית

בטהרן מיהרו לדחות מכל וכל את האשמותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שגלגל את האחריות לביצוע מתקפת הטרור נגד הדיפלומטים הישראלים בהודו ובגאורגיה לפתחה של הרפובליקה האיסלאמית. הערב האשימו שם את ישראל עצמה בתכנון האירועים - בטענה שמדובר בניסיון של ירושלים "להסב נזק ליחסי הידידות שבין אירן לבין הודו וגאורגיה".

דובר משרד החוץ של אירן, ראמין מהמנפרסט, אמר כי "ישראל היא זו שהפציצה את השגרויות שלה בניו-דלהי ובטביליסי, כדי להכתים את אירן ולפגוע בקשרים שלה עם שתי המדינות".

בדברים שצוטטו בסוכנות הידיעות האירנית "פארס", הגדיר מהמנפרסט את האשמותיו של ראש הממשלה נתניהו "לוחמה פסיכולוגית נגד אירן" ואמר כי "פעולות טרור מסוג זה משקפות את אופיו האמיתי של המשטר בתל אביב". דובר משרד החוץ בטהרן אף הדגיש כי "אירן מגנה כל פעולת טרור, ובמקרה זה היא זו שנפלה קורבן לכך".

ליברמן: "אנחנו יודעים מי אחראי לפיגוע"

בשעות הצהריים הטיל, כאמור, ראש הממשלה נתניהו את האחריות לאירועי הטרור על הרפובליקה האיסלאמית. "בחודשים האחרונים היינו עדים לכמה ניסיונות לפגוע באזרחי ישראל וביהודים בשורה של מדינות - באזרבייג'ן, בתאילנד ובמקומות אחרים. בכל המקרים הללו הצלחנו לסכל את הפיגועים בשיתוף עם גורמים מקומיים", הוא אמר.

נתניהו הדגיש כי "בכל המקרים הללו הגורמים שעמדו מאחורי הפיגועים היו אירן ובת חסותה - חיזבאללה. אירן היא יצואנית הטרור הגדולה בעולם. אנחנו נמשיך לפעול ביד חזקה, בשיטתיות ובאורך רוח נגד הטרור הבינלאומי שמקורו באירן".

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר בהקשר זה: "אנחנו יודעים מי אחראי לפיגוע. ישראל לא תעבור על כך לסדר היום. אנחנו מתמודדים עם טרור פיזי וטרור מדיני מדי יום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק