אחרי כמה שעות של שקט יחסי, שוב הפרו הדי ההתפוצצויות את הרגיעה בדרום: שתי רקטות קסאם התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית חוף אשקלון, אין נפגעים ולא נגרם נזק. למרות זאת, פיקוד העורף הנחה את ראשי הרשויות לחזור לשגרה בכל תחומי החיים.

בתום התייעצויות שנערכו ברשויות השונות בדרום, הוחלט לחדש מחר את הלימודים במוסדות החינוך המיוחד, במעונות היום ובמועדוניות בערים באר שבע, אשקלון ואשדוד, זאת לאחר שלא פעלו היום בשל המצב הביטחוני. יתר מוסדות הלימוד יצאו כבר לחופשת הפסח.

"פיקוד העורף הנחה לחזור לחיים תקינים וסדירים", אמר הערב ראש עיריית אשקלון בני וקנין. "כל המועדוניות, המעונות והקייטנות יפעלו כרגיל, וכך גם הצגות בהיכל התרבות ואירועים אחרים. בבוקר נקיים שוב הערכת מצב מחודשת".

גם באשדוד ובבאר שבע, בהן לא למדו היום במוסדות החינוך שלא יצאו לחופשת הפסח, הוחלט בתום התייעצויות לשוב לשיגרה. מעונות היום, הקייטנות, המועדוניות ובתי הספר של המגזר החרדי יפעלו מחר כרגיל.

יום ראשון של חופשת פסח "ממוגנת"

בינתיים, ילדי הדרום יצאו היום ליום הראשון של חופשת הפסח שתימשך שבועיים וחצי, וההורים כבר מורגלים במציאת פיתרונות יצירתיים לילדים. המציאות בדרום משתנה כמעט מדי יום, ואיתה - גם התכניות לילדים.

מרבית ילדי הדרום בילו היום בסוג של "מעצר בית", כמה שיותר קרוב לממ"ד. "הם משגעים ומשתגעים", סיפרה לחדשות 2 ענת בוחבוט, אם ל-4 ילדים משדרות. "אני מנסה להעסיק אותם במשחקים, בחוברות צביעה, בטלוויזיה, אבל זה לא פיתרון".

כמעט כל הורה בדרום מחפש לילדיו פיתרון ממוגן, גם הקניון והמשחקיות הפכו ליעדים מועדפים - לפחות שם המרחב המוגן נמצא קרוב וכולם יודעים איך למצוא אותו. הורים אחרים בחרו לברוח מירי הקסאמים לטיולים ובילויים במרכז הארץ.

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק