אירועי יום הנכבה ה-63 צוינו בהרחבה גם בשטחים. במהלך היום אירעו מספר הפרות סדר אלימות במוקדים שונים ברחבי יהודה ושומרון. הפרות הסדר כללו יידוי אבנים, השלכת בקבוקי תבערה והבערת צמיגים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בקלנדיה, דרומית לרמאללה, התקיימה הפרת סדר אלימה בהשתתפות כ-600 פלסטינים, במהלכה נורו זיקוקים ויודו אבנים לעבר כוחות הביטחון, אשר הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. בתמונות וצילומי וידאו שהפיץ צה"ל, ניתן לראות חלק ממפירי הסדר כשהם מסתתרים מאחורי אמבולנסים, על מנת ליידות אבנים בחסותם. 

כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו על אדם אחד שנהרג ועל מספר פצועים במחסום.

באירועים ביהודה ושומרון נפצעו קל ארבעה שוטרים, ונעצרו 36 מפגינים. בעיר העתיקה עצר מפלג המיעוטים שלושה צעירים ערבים שאיימו על בעלי עסקים לסגור את חנויותיהם עקב שביתת המסחר שהוכרזה.  

ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד נאם מול ההמונים ברמאללה ואמר כי "זהו הזמן שבו הפלסטינים מחדשים את הזעקה לקבל בחזרה את זכויותיהם, הזכות להגדרה עצמית, בשטח הפלסטיני שנכבש ב-1967". פיאד התייחס ל"עזה, הגדה המערבית וירושלים - בירתה של המדינה הפלסטינית".

במזרח ירושלים, בשכונת עיסאוויה, השליכו עשרות נערים רעולי פנים אבנים על כוחות מג"ב. גם שם הגיבו הכוחות בירי של רימוני גז ורימוני הלם.

הסלמה ביום הנכבה - סיקור מיוחד:

הנער הפלסטיני שנהרג "מככב" בכרזת האינתיפאדה

חשד לפיגוע דריסה בדרום ת"א: הרוג ו-18 פצועים

עד ראייה לפיגוע: "הוא לקח רמזור ודפק לבחורה בראש"

לוכד הנהג משחזר: "הצמדנו אותו לרצפה בכוח"

דיווח: "45 פצועים ברצועת עזה מירי טנק"

4 מפגינים סורים נהרגו מירי ברמת הגולן

משפחתו של הנהג הדורס בדרום תל אביב: "זה לא היה פיגוע"

ההרוג בדריסה: אביב מורג, בן 29 מגבעתיים

הרוג ו-15 פצועים בגבול ישראל-לבנון