אווירי כיוון אותנו מלמעלה, וגם הצנחן הפצוע היה עמנו בקשר. התקדמנו רגלית בקצב איטי, עד שהגענו לפצוע וחילצנו אותו", כך משחזר היום סמ"ר ד', חייל בחיל ההנדסה את פעולת החילוץ הדרמטית של הצנחן שהתרסק אתמול בשדה מוקשים בדרום רמת הגולן. "עשינו את זה בצורה הכי טובה".

"קיבלנו את הדיווח בקשר, עלינו על רכבי הכוננות ולאחר מכן חברנו למסוק של כוח החילוץ שהוזנק גם הוא", מספר ד'. "ירדנו רגלית מהמסוק, וחזרנו לרכבי הכוננות עד שהתקדמנו קרוב ככל שניתן למקום. לאחר מכן התקדמנו רגלית מרחק של 250 מטרים לערך, בסיוע אמצעים לאיתור מוקשים, עד שהגענו לפצוע".

"הפצוע היה בהכרה, ככל הנראה שבר את האגן", מדגיש ד'. "פינינו אותו משדה המוקשים בזהירות". לדבריו, יחידתו נערכת יום ולילה בדיוק למקרים כאלה. "אתה מתאמן על זה ועושה את זה על הצד הכי טוב שאתה יכול. זו לא הפעם הראשונה שזה קורה".

סמ"ר ד' קרא גם למטיילים ולצנחני הרחיפה להימנע ככל שניתן מהגעה למקומות מסוכנים שכאלה. המקומות האלה מסומנים מראש ולא צריך להיכנס אליהם", אמר.

המתין לחילוץ בשדה המוקשים

אתמול בוצע החילוץ הדרמטי באזור שדה מוקשים, סמוך למבוא חמה שבדרום רמת הגולן. הצנחן, בשנות ה-30 לחייו, נפצע באורח קל אולם נאלץ להמתין בשטח לחילוץ מחשש שיעלה על מוקש.

סמוך לשעה 13:00 בצהריים התקבל דיווח במוקד מד"א-מרחב ירדן על צנחן רחיפה שנחת בשטח מסוכן. צוותים רבים של מד"א, יחידת החילוץ גולן וגם כוחות הנדסה קרבית בסיוע מסוק של יחידת החילוץ של חיל האוויר 669, יצאו למקום.

הצנחן, בשנות ה-30 לחייו, התקשר באמצעות טלפון הנייד להזעיק עזרה וכיוון את כוחות החילוץ כיצד להגיע אליו. לאחר כמה שעות של חרדה נכנס רגלית כח של חיילי הנדסה קרבית לתוך שדה המוקשים ופינה את הצנחן הפצוע על גבי אלונקה.

לאחר שחיילי ההנדסה הוציאו אותו מתוך האזור המסוכן, הועלה הצנחן על מסוק של 669 שהעביר אותו לבית החולים רמב"ם בחיפה, במצב קל עד בינוני.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק