"פיתחנו טיל מתקדם", אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
תקיפה שנייה בעזה. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

לאחר תקיפה שנייה של צה"ל תוך שעות בעזה, בדרום נערכים להסלמה נוספת. ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי הורה על הפסקת הלימודים היום (א') ומחר, בבתי הספר בעיר שאינם ממוגנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה שפרסמה העירייה נכתב כי "לאור המשך ההסלמה ולאחר הערכת מצב שקיים ראש העיר באשדוד, הוחלט שלא לקיים לימודים במוסדות החינוך שאין בהם מיגון, החל מהיום ומחר. לגבי שאר מערכת החינוך תתבצע הערכת מצב נוספת בשעות הערב, ותתקבל החלטה בהתאם להתפתחויות".

גורמים בעיריית אשדוד סיפרו לחדשות 2 Online כי בתום הערכת מצב שהתקיימה הבוקר, הוחלט שלא לקחת סיכונים מיותרים ולהיתפס לא מוכנים בנוגע למוסדות החינוך הבלתי ממוגנים.

"מקווים שהדבר לא יתפתח לכדי סיבוב נוסף"

בעיריית אשדוד קיבלו החלטה דומה בשבוע שעבר, זמן קצר לאחר שבוצע ירי רקטות לעבר יישובי הדרום. הנחיית ראש העיר ניתנה הבוקר לאחר שכלי טיס של חיל האוויר פגע במפקד בג'יהאד האסלאמי, שאחראי למטח הרקטות שנורה לעבר העיר אשקלון ביום חמישי האחרון.

"זה היה בסך הכול צפוי בעקבות החיסול שאירע בעזה", אמר יהודה, תושב אשדוד לחדשות 2 Online. "יש אווירה מתוחה היום באשדוד. מרגישים משהו באוויר אבל כולנו מקווים שהדבר לא יתפתח לכדי סיבוב נוסף".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירועים האחרונים והבהיר: "אנחנו נחושים לשמור על השקט בדרום. אנחנו עושים זאת על ידי מדיניות של סיכול מראש וגם בתגובה עוצמתית נגד אלה שמנסים לפגוע בנו או פוגעים בנו. אני מציע לחמאס לקחת בחשבון את המדיניות הזאת שלנו".

"נחושים לשמור על השקט בדרום", נתניהו (צילום: חדשות 2)
"נחושים לשמור על השקט בדרום", נתניהו | צילום: חדשות 2

במסגרת בתקיפה שבוצעה הבוקר בעזה, פעיל הטרור, אחמד סעד, נפגע מטיל בשעה שרכב על אופנוע בצפון הרצועה. סעד היה אחראי גם לירי במהלך מבצע עמוד ענן ובסבב ההסלמה במרס 2012. בעבר, הוא היה מעורב בהטמנת רקטות וסייע בהוצאה לפועל של ירי רקטות לדרום. גם בימים האחרונים המשיך פעיל הג'יהאד בפעילות זו ועמד מאחורי הירי האחרון שבוצע לעבר שטח ישראל.

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי שני אדם - ילד כבן 12 וצעיר בן 22 שרכב על אופנוע - נפגעו בתקיפת צה"ל בעזה. אחרף אל-קידרה, דובר משרד הבריאות ברצועת עזה, דיווח כי הצעיר נפצע קשה והילד נפצע בינוני, והשניים פונו לקבלת טיפול בבית חולים.

התקיפה הבוקר אירעה לאחר שבשעות הלילה תקפו כלי טיס של חיל האוויר שני מוקדים לפעילות טרור בדרום ובמרכז הרצועה ודיווחו כי זוהו מדויקות במטרות. 

שתי התקיפות הגיעו בתגובה לירי רקטת קסאם מכיוון רצועת עזה אמש, שהתפוצצה בשטח פתוח בין שני יישובים במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים כתוצאה מהירי ולא נגרם נזק.