עזה המופגזת. ארכיון (צילום: חדשות 2)
הרס בעזה | צילום: חדשות 2

לאחר 22 ימי לחימה הכריז אתמול ראש הממשלה אהוד אולמרט על הפסקת האש בלחימה בעזה. רגע לפני שהכוחות יוצאים סופית מהרצועה, אנו מביאים סיכום של כל מה שקרה בשלושת השבועות האחרונים במבצע "עופרת יצוקה", בתקווה שהפסקת האש השברירית תישמר, ולא יהיה צורך בהמשך הלחימה.

10 לוחמים של צה"ל נהרגו במהלך הקרבות. 11 מהחיילים עדיין פצועים קשה, 16 פצועים בינוני ו-290 חיילים פצועים קל - כך עולה מנתונים של דובר צה"ל. 3 אזרחים נהרגו במהלך הלחימה מפגיעת רקטות.

ממשטרת ישראל נמסר כי במהלך המבצע זוהו 255 נפילות של רקטות ביישובי הדרום.

במהלך מבצע "עופרת יצוקה" דווחו למוקד מד"א 1115 אירועים. עוד מדווחים במד"א על 28 פצועים קשה שפונו לבתי החולים, 37 פצועים בינוני ו-118 פצועים קל. בנוסף מציינים במד"א כי טיפלו ביותר מ-548 נפגעי חרדה. הפצועים פונו למספר בתי חולים בהם ברזילי, הדסה עין כרם, סורוקה, קפלן, שיבא-תל השומר ובילינסון.

פינוי פצועים בזמן הלחימה בעזה (צילום: חדשות)
לוחמי צה"ל פצועים | צילום: חדשות

מן העבר השני, העיתון אל חיאת המתפרסם בלונדון מפרסם היום נתונים מעניינים בכל הקשור לתקיפה הישראלית בעזה. מבדיקה שערך מכון הסטטיסטיקה הפלסטיני עולה, כי עלות שיקום התשתיות אשר נפגעו מתקיפות צה"ל ב-22 ימי הלחימה בעזה נאמד בכ-476 מליון דולרים.

עוד עולה מהממצאים כי 4,000 מבני מגורים נהרסו כליל, לצד 48 מוסדות ממשלתיים, מרכזי משטרה, ומוסדות ציבור. עוד נטען כי 20 מסגדים נפגעו בתקיפות. בעיתון נכתב כי 18 בתי ספר נהרסו כמעט לחלוטין, ונרשמה פגיעה ממשית ומהותית בתשתיות המים והחשמל ברצועה.

אתמול דווח כי למעלה מ-1,115 פלסטינים נהרגו במהלך הלחימה בעזה ואלפים נפצעו.

מנהיגי ערב צפויים לדון מחרתיים בפסגה הכלכלית שתיערך בכווית בסיוע כלכלי לעזה. מומחים בנושאי תשתית בעזה מעריכים, כי לצד הכספים הרבים שיש להשקיע בשיקום, יש לגייס לפחות כ-500 מליון דולרים נוספים רק לפינוי ההריסות.

עופרת יצוקה - סיקור מיוחד

חילופי אש בין צה"ל לחמאס

רה"מ: נוצרים את האש החל מ-2:00

משפחת שליט: "לא יכול להיות הסדר בלי גלעד"

הורי הלוחמים נגד הרופא מעזה

4 לוחמי צה"ל נפצעו קשה בעזה

לראשונה: כתבים זרים ברצועה

חמאס: הפסקת אש - רק אם דרישותינו ייענו