"הכל קרה מאוד מהר. איני יכול להגיד שראיתי מה קורה. היה ירי - ונפגעתי ביד ובחזה", כך משחזר היום אחד השוטרים שנפגע בפיגוע הירי שאירע הבוקר בדרום הר חברון, בו נהרג שוטר אחד ושלושה נוספים נפצעו. "נסענו על פי הנהלים המקובלים, ברכב מנהלתי רגיל ולא ממוגן. אני נוסע בכביש הזה כבר חמש שנים", הוא משחזר.

"לא פחדתי. ניסיתי לעזור לחבר שלי - אך הדבר המצער הוא שלא ראינו את מי שירה ולא יכולנו להגיב באותו הרגע. ניסיתי להוציא את האקדח שלי, אבל המשכנו בנסיעה מהירה על מנת לצאת מהמארב". השוטר גם שיבח את תהליך הפינוי מהזירה. "הנהג, שנפצע בידו, הצליח לדווח על האירוע למרות שהיה תוך כדי נהיגה. המשטרה הגיבה במהירות, כולם הגיעו לזירה מהר מאוד".

מפכ"ל המשטרה רנ"צ דודי כהן, ביקר היום את הפצועים בבתי החולים. "אני שולח את תנחומיי למשפחה האבלה", אמר כהן. "הפעילות של הצוות הייתה שגרתית, מדובר באירוע שמיני בשנתיים האחרונות בו נורו יריות מכיוון מחבלים לעבר שוטרים. אני מקווה שנמצא מהר ככל שניתן את האחראים לפיגוע".

החקירה: ככל הנראה ירי מרכב חולף

רס"מ יהושוע (שוקי) סופר, בן 39 הוא השוטר שנפטר בשעות הצהריים מפצעיו, לאחר שנפצע קשה בפיגוע הירי. סופר שירת במרחב חברון 14 שנים. הלוויתו תיערך הערב בשעה 18:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין הישן בבאר שבע.

שלושה שוטרים נוספים שנפצעו בפיגוע מאושפזים בבתי החולים במצב בינוני וקל. ההערכה במשטרה היא כי אש נפתחה לעבר הניידת מנשק אוטומטי סמוך ליישוב בית חגי בכביש 60, ממארב מתוכנן היטב בצד הדרך. עם זאת טרם נפסלה האפשרות שמדובר בירי מרכב חולף. כוחות גדולים של צבא ומשטרה מנהלים סריקות באזור הפיגוע בחיפוש אחר המחבלים. תושבי בית חגי ועתניאל הונחו להישאר בבתיהם מחשש שהיורים ייכנסו ליישובים באזור.

"זו הפקרת חיים"

"לצערי מדובר בתזכורת מצערת של פגיעה באזרחים", אמר הבוקר צביקי בר-חי, ראש המועצה האזורית הר חברון, בראיון לערוץ החדשות. "כביש 60 הוא כביש שקט, כל עוד מי שרוצה לפגוע בזדון לא עושה זאת. כוחות הביטחון, צה"ל והשב"כ יודעים שקיים איום כל הזמן ולצערי בתקופה האחרונה קובעי המדיניות לא נותנים להם חופש פעולה. ההנחיות שניתנות לכוחות הביטחון אינן תואמות את האיום הביטחוני שקיים בשטח".

"אנחנו שומרים על שגרה", אמר בר-חי. "התושבים שלנו יודעים מי האויב וחיים במציאות הזו ובמצב הזה. כל פעם שקורה דבר שכזה, שוב העיניים פונות לקובעי המדיניות, מהם אני מצפה שייקחו את המציאות הביטחונית ביתר רצינות ולדעת שהמצב יכול להשתנות בכל רגע נתון".

בימין זעמו על התקרית. "הכתובת הייתה על הקיר", אמר הבוקר ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי. "ממשלת ישראל הולכת על מדיניות של 'פתיחת המעברים', ולמחבלים מותר לעבור לכל מקום. אנחנו משחררים את המחבלים והמרצחים, כדי שזה ייראה טוב בעולם. זו הפקרת חיים של ממש. המחבלים מנצלים את חופש התנועה כדי לרצוח יהודים, ולא כדי לנהל חיים חופשיים".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק