דניאל טרגרמן ז"ל. ארכיון
נהרג מפגיעת פצמ"ר בעזה. דניאל טרגרמן | צילום:

דניאל נהרג מפגיעת הפצמ"ר בעוטף עזה: הערב (שישי) הותר לפרסום שמו של דניאל טרגרמן, בן ה-4, שנפגע ונהרג מפצצת מרגמה שנחתה סמוך מאוד לביתו באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב. מקור ביטחוני מסר כי הפצמ"ר שנורה לעבר היישוב והביא למותו של דניאל, נורה מתוך בית ספר של אונר"א בשכונת זייתון בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו מאמצי החייאה מתקדמים, אך נאלצו לקבוע את מותו. באירוע נפגעו מספר אזרחים נוספים באורח קל. בסך הכול נורו 5 פצצות מרגמה מהרצועה לעבר האזור בו התרחשה התקרית. "לא נותר הרבה מה לעשות, הפעולות שנדרשנו לבצע בשטח היו קשות. נאלצנו לקבוע את מותו של הילד כעבור זמן קצר", מסר מנכ"ל מד"א, אלי בין.

דניאל טרגרמן ז"ל בגן בשנה שעברה
לא הספיקו לפנותו למרחב המוגן | צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם ראש המועצה האזורית שער הנגב בעקבות האירוע הקשה. "אני מביע צער עמוק ושולח תנחומים למשפחת הילד. ברגע הקשה הזה אני מחזק את אזרחי ישראל", אמר נתניהו והוסיף: "חמאס ישלם מחיר כבד על פיגוע הטרור הזה. צה"ל והשב"כ יעצימו את הפעולות נגד חמאס וארגוני הטרור עד שמטרת המבצע תושג".

"הפגיעה בילד הייתה קשה מאוד"

שעות לאחר הפיגוע שגבה את חייו של דניאל - התבררו גם ממדי האסון: הוא נפגע בזמן ששהה בתוך הבית יחד עם הוריו ושני אחיו, בזמן ששיחקו בצעצועים על השטיח. כשנשמעה האזעקה, ההורים וילדיהם לא הספיקו להיכנס למרחב המוגן - ורסיסים של פצצת המרגמה שנחתה בסמוך לבית חדרו דרך החלון, ופגעו פגיעה אנושה בפעוט, שנפצע אנושות - ואז נהרג.

זירת האירוע, היום (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
זירת האירוע, היום | צילום: חטיבת דוברות המשטרה

ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר סיפר הערב כי משפחתו של הילד בן ה-4 שנהרג מפגיעת פצמ"ר במועצה יצאה מהיישוב לפני מספר שבועות, ורק לפני ימים ספורים שבה אליו. היום התכוון הזוג לצאת בשנית מהיישוב -שעות בלבד לפני הפגיעה הקטלנית.

הפגיעה שלקחה את חייו של דניאל בן ה-4 (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
המכוניות שנפגעו מירי הפצמ"רים, היום | צילום: חטיבת דוברות המשטרה

"הפיגוע תפס אותם בדרך החוצה מהיישוב", אמר שוסטר, והוסיף כי "הפיגוע אירע כתוצאה מנפילה שאחד הרסיסים שלה היה קטלני. הייתה אזעקת צבע אדום, אבל מדובר היה בשניות בודדות. בני המשפחה לא הספיקו להתגונן. ברוב המקרים מצליחים לתפוס מחסה, אבל במקרה הזה התרחשה טרגדיה".