צה"ל התיר אמש לפרסום כי חייל צה"ל נוסף נהרג במהלך יום הלחימה הקשה בעזה: סרן עומר רבינוביץ', בן 23 מערד, מפקד צוות בחטיבת גולני. סרן רבינוביץ' הוא ההרוג התשיעי לכוחות צה"ל, מאז החלה הלחימה ברצועת עזה.

הוא נהרג בשעות אחר הצהריים, במהלך פעילות כוח צה"ל בצפון הרצועה. בארוע זה נפצע חייל נוסף קל. החיילים נפגעו בהיתקלות עם מספר מחבלים חמושים, במהלכה חתר הכוח למגע, הסתער ופגע במחבלים. החייל שנפצע קל פונה לקבלת טיפול רפואי בביה"ח.

הלוויתו של רבינוביץ' תתקיים היום בשעה 12:00 בצהריים בבית העלמין הצבאי בערד. לאחר מותו הועלה רבינוביץ' מדרגת סגן לסרן.

ההרוג השמיני: סמל עמית רובינזון

סמל עמית רובינזון ז"ל (צילום: חדשות 2)
החייל ההרוג עמית רובינזון | צילום: חדשות 2

מוקדם יותר הותר לפרסום כי במהלך היום נהרג ברצועת עזה חייל צה"ל נוסף, עמית רובינזון בן 20, מקיבוץ מגל שבעמק חפר.

רובינזון, חייל שיריון, הוא החייל השמיני שנהרג מאז תחילת המבצע הקרקעי ברצועה. הוא נהרג מירי צלף פלסטיני. לפני גיוסו היה רובינזון פעיל בשבט הצופים של הקיבוץ. הוא הותיר אחריו שתי אחיות והורים.

הלם נפל על קיבוץ מגל עם קבלת הידיעה על מותו של רובינזון. "עד עכשיו המקרים האלה דילגו על הקיבוץ", סיפר לחדשות 2 באינטרנט חבר קיבוץ. "מאז מלחמת יום כיפור לא נפל בן קיבוץ בפעולה צבאית".

רועי רוזנר נהרג בחילופי אש

עומר רבינוביץ ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
עומר רבינוביץ' ז"ל | צילום: דובר צה"ל

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי לפנות בוקר נהרג קצין צה"ל מסיירת חרוב, רס"ן רועי רוזנר מחולון. הוא נהרג במהלך חילופי אש עם פעילי חמאס באזור בית לאהיא במרכז רצועת עזה. בפעילות נפצעו כמה חיילים באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי. רוזנר הוא ההרוג השביעי שנהרג מאז יצאה לדרך הפעילות הקרקעית של צה"ל בעזה.

רוזנר נהרג כאשר הכוח אליו השתייך, מחטיבת כפיר נכנס לבית ברצועה בחשד כי במקום יש מחבלים. לעבר הבית נור טיל נ"טף ורוזנר נפצע קשה ומת תוך זמן קצר מפצעיו.

בצהריים נפצעו שבעה חיילים מפצצת מרגמה שנורתה לעבר המועצה האזורית אשכול. הפצצה פגעה ישירות במבנה בו שהו החיילים. אחד מהם נפצע קשה, חייל נוסף נפצע בינוני והשאר נפצעו קל.

עופרת יצוקה - סיקור מיוחד

תיעוד נרחב: יום עם החיילים בעזה

הגיעו מחו"ל להתנדב היישר אל האש

תיעוד: לוחמים תחת אש ברצועה

קיבלתם צו 8? דעו את זכויותיכם

המומחית מנתחת את המסבירנים