מצעד ראשי המדינה העולים לרגל אל יישובי הדרום המותקפים - נמשך גם היום. הבוקר היה זה ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שביקר בעיר באר שבע ונפגש עם ראשי רשויות בדרום.

"היה ברור שלא ניתן לחיות במציאות שנוצרה", אמר ראש הממשלה לראשי הרשויות, והוסיף: "לא יכולנו להשלים עם מצב שבו מאות אלפי אנשים הולכים לישון וקמים בבוקר עם פחד, מועקה וחוסר ודאות". אולמרט הבטיח כי צה"ל והממשלה יפעלו כדי שיהיה שקט בישובי הדרום, והוסיף כי הוא מקווה שישראל תגיע ליעדים שהציבה לעצמה באופן המהיר ביותר.

"מה שאנחנו רוצים זה שהילדים יגדלו בביטחון, שילדי שדרות, באר שבע ואשקלון לא יצטרכו לברוח משריקות של טילים", אמר ראש הממשלה.

אולמרט ציין כי ישראל לא הכריזה מלחמה על תושבי עזה ואף ציין כי כלפיהם יש לנהוג בכפפות של משי, "אך נגד החמאס נפעל באגרוף של ברזל", אמר בנחרצות.

ראש הממשלה ציין לטובה את שיתוף הפעולה בין משרדי הממשלה, פיקוד העורף, מל"ח, רשות החרום הלאומית ובין הרשויות. "ראשי הרשויות הם הציר המרכזי בהתמודדות שלנו לכן חשוב לנו לדעת שהדברים נעשים בצורה הטובה". אולמרט אף שיבח את התושבים על כוח העמידה שלהם תחת התקיפות החוזרות ונשנות.

אתמול: הנשיא פרס ביקר באשקלון - וספג טילים

אמש ביקר נשיא המדינה שמעון פרס באשקלון. הנשיא ביקר ילדים השוהים במקלט בעיר, ערך ביקור חולים אצל פצועי פגיעות הקסאם והגראד בבית החולים ברזילי והשתתף בהערכת מצב של החמ"ל העירוני. פרס גם שוחח עם ראש העיר, בני ועקנין, על צרכי התושבים.

"החמאס ירה עלינו במשך שמונה שנים. צריך לזכור מי הטובים ומי הרעים", אמר פרס לעיתונות הזרה שהתלוותה אליו. בהמשך ביקורו נסע למקלט עירוני בו עוברים ילדים הפעלות על ידי מתנדבים מקומיים.

מלחמה בחמאס - סיקור מיוחד

אשדוד: פגיעה ישירה בבניין בן 8 קומות

דובר צה"ל: "אין זבנג וגמרנו"

צה"ל מציג: מפציצים את עזה

צה"ל: הושמד מסגד שאיחסן טילי גראד

כך מעבירים ילדי הגראדים את הזמן

מתקפת הרקטות על הדרום נמשכת

רוב הציבור: לא לעצור את המבצע

אשדוד: 4 ילדים נותרו ללא אמא

המדריך למתגונן