עימותים סמוך לאיתמר (צילום: ועד מתיישבי השומרון)
תושבי איתמר בשטח העימות | צילום: ועד מתיישבי השומרון

סערה באיתמר: בעת מסיק זיתים של תושבי הכפר עוורתא במטעי הזיתים הסמוכים להתנחלות, התפתחו עימותים בין הפלסטינים ובין התושבים. אנשי איתמר טענו כי הפלסטינים החלו ליידות לעברם אבנים ואילו הפלסטינים טוענים ההיפך. פלסטיני אחד נפצע באורח קל באירוע.

חלק מהמוסקים הם קרוביהם של אמג'ד וחכים עוואד, תושבי עוורתא, שרצחו את חמשת בני משפחת פוגל בביתם באיתמר. הם הגיעו הבוקר למטע הזיתים באישור המנהל האזרחי ולמורת רוחם של אנשי איתמר.

תמר פוגל מחתה נגד המסיק

תמר פוגל הצטרפה למפגינות (צילום: ועד מתיישבי השומרון)
תמר פוגל הצטרפה למפגינות | צילום: ועד מתיישבי השומרון

בעקבות המסיק, יצאו מספר נשים מההתנחלות על מנת להפגין נגד הנוכחות של חמולת עוואד באזור. למפגינות הצטרפה תמר פוגל, שמשפחתה נרצחה בטבח.

מוועד מתיישבי השומרון נמסר כי "הפלסטינים השליכו אבנים על תושבים ביישוב, צעקו להם: 'נעשה לכם פוגל' וסימנו עם האצבע על הצוואר סימן של שחיטה". במקביל, הפלסטינים מדווחים כי הם הותקפו על ידי המתנחלים בעת שעסקו במסיק, ללא התגרות מצידם.

תושבי איתמר טוענים כי מדובר במחדל, משום שלטענתם, אחד ממבצעי הטבח אסף מודיעין על היישוב באמתלה של מסיק זיתים. ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה פנה לדרגי הפיקוד ולחברי הכנסת על מנת לעצור את המסיק של חמולת עוואד באיתמר: "לפני שנה בדיוק, התרעתי בפגישות על דרגי הפיקוד בצבא ובמנהל האזרחי, כי מחבלים עלולים להשתמש במסיק לאסוף מודיעין לפני פיגועים. על אף כל האזהרות נכנסו חופשי מאות ערבים מהכפר עווארתא למסוק באיתמר, וביניהם הרוצח חכים עוואד, שאסף מודיעין לפני הטבח".

מדובר צה"ל נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי, "אכן התקיים הבוקר מסיק בשטחים באזור הכפרים, אשר תואם ואובטח על ידי כוחות צה"ל. במהלך המסיק, התפתח חיכוך בין הפלסטינים ובין תושבי איתמר, שעיקרו מילולי, אך הסתיים בזריקת אבנים. כתוצאה מיידוי האבנים, נפצע אחד הפלסטינים באורח קל וקיבל טיפול רפואי במקום מכוח צה"ל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק