הבן התקשר למשפחה:
מואיד ג'ומעה. התקשר למשפחתו | צילום: אתר אל ערב

חודש אחרי שהתבשרו על מותו של בנם בקרבות בסוריה, הופתעו היום (ש') בני משפחתו של מואיד ג'ומעה, בן 28 תושב הכפר משריפה שבוואדי ערה - כי הוא בריא ושלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קיבלנו הבוקר טלפון ומהעבר השני של הקו היה מואייד הבן שבישר לנו שהוא חי", סיפר אביו, "הוא בכלל לא ידע שחשבנו שהוא מת". בעקבות הבשורה החלו לזרום לבית המשפחה מבקרים מהכפר וחילקו להם ממתקים. המשפחה מנסה להבין כעת למי היה אינטרס להודיע להם על מותו של הבן ואף לשלוח תמונה של גופה - לכאורה שלו.

בחודש שעבר סיפרה משפחתו של תושב הכפר, כי לפני מספר שבועות הוא יצא לכיוון סוריה כדי להילחם לצד המורדים ולאחרונה קיבלו את הבשורה המרה על מותו. בני המשפחה אמרו אז כי קיבלו תמונה של הרוג בקרבות, ולטענתם מדובר בקרובם שקיפח את חייו במהלך העימותים האלימים בין כוחות האופוזיציה במדינה השסועה לבין חיילי אסד.

"קשה מאוד לשמוע את הבשורה הזו", אמרו בחודש ספטמבר, "במיוחד שהוא נהרג הרחק ממשפחתו". לדיווח אז לא היה כל אישור ממקור רשמי.

בני המשפחה. התאבלו על מותו
בני המשפחה. התאבלו על מותו | צילום: אתר אל ערב

משפחה מנצרת: קרובינו נהרגו במתקפה הכימית בסוריה

בחודש אוגוסט האחרון פתחה משפחת ואקיד מנצרת סוכת אבלים בביתה, לאחר שלטענתה 18 מקרובי משפחתם המתגוררים בסוריה נהרגו במתקפה הכימית של צבא אסד. הידיעה הגיעה אל בני המשפחה מקרוביהם בירדן.

"אחד האחים שלהם נשאר בחיים וקבר אותם, והוא סיפר להם את הידיעה המזעזעת - ואז הם עדכנו אותנו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחמד ואקיד, בן ה-55, אחד מקרובי משפחתם המתגורר בנצרת. לטענתו, הם לא יכלו לברוח משם כי הם הוגדרו פליטים, ולא היה להם דרכון אחר, לאחר שגורשו לטענתו מישראל בשנת 1948. מאז הם גרים בשכונה במרחק כ-15 ק"מ מהבירה דמשק.

חלק מהקרובים בישראל הם אחיהם וחלקם קרובים מדרגה שלישית.  "בעבר נפגשנו עם חלקם בירדן, זה נורא שהם נהרגו מגז כימי", המשיך ואקיד. "אנו לא יודעים למי לפנות ומה לעשות כי זו פשוט זוועה - כמות כל כך גדולה של אנשים שנהרגו במשפחה אחת". סוכת האבלים תיפתח לשלושה ימים, ובני המשפחה כבר תלו מחוץ לביתם שלט עם שמות ההרוגים.