ג'לילי ואסד בדמשק (צילום: רויטרס)
ג'לילי ואסד בדמשק | צילום: רויטרס

סעיד ג'לילי, יושב-ראש המועצה האירנית לביטחון לאומי, כינס הבוקר מסיבת עיתונאים בדמשק - שבה שיגר מסרים מאיימים לעבר ישראל. בהתייחסו להפצצה בשטח סוריה, שביצע - לפי פרסומים זרים - חיל האוויר, הזהיר ג'לילי: "האויב הציוני יתחרט על ההתקפה הזו. העולם המוסלמי רציני בדבריו באיומיו וסוריה, שעומדת מול הציונים בחזית, מהווה חלק חשוב ממנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ג'לילי טען כי הסיבות שהובילו לכאורה את ישראל לנקוט במהלך צבאי נבעו מ"היחלשות בכוחם של הציונים" והבהיר כי "סוריה ואירן עומדות יחדיו בשילוב ידיים בהתנגדות אליהם". באשר לעתיד לבוא, אמר כי "מלחמת לבנון השנייה והמערכה ברצועת עזה מילאו תפקיד חשוב במאבק נגד ישראל - והציונים יספגו מכות שיהיו קשות אף יותר". 

באשר לתכנית הגרעין של ארצו, שאותה הגדיר הבוקר האלוף (מיל') עמוס ידלין כאיום המהותי ביותר שנשקף לישראל, אמר ג'לילי: "אתם יודעים שאנו מתנגדים לנשק אטומי והיינו מעדיפים שהעולם יתקיים בלעדיו. זו העמדה שלנו. תכנית הגרעין שאנו מפתחים היא למטרות שלום ומדע ויש לנו זכות מלאה להתקדם בה". נוסף על כך, הביע ג'לילי נכונות להשתתף בשיחות בין מעצמות המערב לבין ארצו על תכנית הגרעין שלה בסוף החודש בקזחסטן.

שר ההגנה הסורי: המורדים ניסו לתקוף האתר שהופצץ

שר ההגנה של סוריה, הגנרל פאהד ג'אסם אל-פרג', אמר היום כי מתקן המחקר הצבאי הסורי (אתר ג'ומריה) הופצץ לכאורה על ידי ישראל אחרי שהמורדים ניסו לפגוע בו שוב ושוב.