ארכיון
חמאס: זה המזל"ט שטס לאשדוד | צילום:

תחנת הטלוויזיה של הזרוע הצבאית של חמאס הודיעה היום (ב') כי אחד המזל"טים ששוגרו מעזה הוא "אבביל 1". נטען כי שלושה כאלה חגו בשמי ישראל כדי לבצע "משימות מיוחדות". בהודעת הארגון נאמר כי יימסרו פרטים נוספים בהמשך. לטענת חמאס, עם שני מזל"טים ששוגרו אבד הקשר והשלישי - שלדבריהם חג בשמי תל אביב, מעל הקריה - שב בשלום לעזה.

לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסף, תושב יפו, סיפר לחדשות 2 Online כי ראה את כלי הטיס הבלתי מאויש "טס מכיוון בת ים. הוא עשה סיבובים ליד אצטדיון בלומפילד, באזור שדרות ירושלים, בגובה נמוך". לדבריו, הוא דיווח על כך למשטרה, אך טען כי "צחקו עליי. חשבו שאני עובד עליהם".

גם רויטל, שמתגוררת אף היא בשדרות ירושלים שביפו, אמרה כי ראתה "משהו מעופף" אתמול סמוך לשעה 21:30. "אחי אמר לי: 'תקשיבי, זה מזל"ט. צחקתי עליו ונכנסנו הביתה".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס לחדירת כלי טיס הבוקר ואמר כי "הפלת המזל"ט של חמאס על ידי מערך ההגנה האווירית של חיל האוויר היא דוגמה לניסיונות להמשיך לפגוע בנו בכל דרך ולמוכנות של צה"ל". הוא הדגיש: "נמשיך להכות בחמאס ובארגוני הטרור האחרים ברצועה באופן קשה מאוד, עד שנבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל".

המזל"ט שחדר לשטח ישראל, ככל הנראה ממולכד, זוהה על ידי חיל האוויר ויורט, לאחר שטיל קרקע-אוויר מסוג "פטריוט" שוגר לעברו והשמיד אותו באוויר. בעקבות היירוט, הופעלה אזעקה באזור אשדוד. לאחר האירוע, פתחו כוחות צה"ל בסריקות נרחבות באזור קו החוף של אשדוד בניסיון לאתר את שרידי כלי הטיס.