אילסוטרציה (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

בעוד חקירת המשטרה הצבאית עדיין מתנהלת, הקצינה שהתלוננה כי מפקדה בעבר, קצין בדרגת אלוף-משנה, ביצע בה עבירות מין - החליטה בצעד יוצא דופן לכתוב מכתב לרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, לפרקליט הצבאי הראשי אלוף דני עפרוני, ולשני מפקדים בכירים נוספים, באמצעות עורך דינה. המקרה נחשף בתחילת השבוע, לאחר שבית הדין הצבאי התיר לפרסם את הפרשה. מכתבה של הקצינה הגיע לידי חדשות 2 Online ונחשף עתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב כותב סנגורה עידן פסח בשם הקצינה: "מאז הגשת התלונה ועד עתה, משך שבועות ארוכים, ממשיך החשוד בתפקידו הצבאי, כאילו לא אירע דבר, באורח החוטא לפקודות צה"ל. החשוד ממשיך לתפקד ביחידתו ובכלל זה בא במגע עם עשרות חיילות וקצינות, והכל בשעה שצל כבד מוטל על התנהלותו השיטתית".

לדברי הקצינה, מאז הגשת התלונה ובכלל מאז הותרה הפרשה לפרסום הולך ומידרדר מצבה, בגלל חששה מתגובותיו של החשוד. "בימים שחלפו זכתה המתלוננת לשורה של פניות מצד גורמים צבאיים, חלקם בכירים, שציינו בפניה שהקצין מפיץ שמועות על הפקרותה ועורך נגדה מסע דה-לגיטימציה", ציין עורך הדין. "לשם שמירה על ערכי צה"ל ושידור מסר של היעדר סובלנות כלפי מעשים חמורים נבקשך לשקול בכובד ראש נקיטה מיידית בהליכי השעיה כנגד החשוד, ויפה שעה אחת קודם".

החשוד הכחיש בחקירה את המיוחס לו וטען כי מדובר במערכת יחסים בהסכמה. לאחר שייבחן כל חומר הראיות, תקבל הפרקליטות הצבאית החלטה האם להעמיד את הקצין הבכיר לדין בגין החשדות. לעת עתה סירב בית הדין הצבאי לפרסם כל פרט על פרטי הפרשה או על זהות החשוד.

מכתב הקצינה לרמטכ"ל
מכתב הקצינה לרמטכ"ל | צילום:

הקצין מכחיש: "היא משקרת"

"מדובר במסכת של עבירות מין קשות שנעשו מצד מפקד בכיר כלפי קצינה צעירה ששירתה תחתיו", סיפר לחדשות 2 Online פרקליטה של המתלוננת, עורך דין עידן פסח. "הקצינה הפכה שבר כלי בעקבות האירועים והיא בחופשה משירות בעת הנוכחית".

"גרסתו של הקצין חוטאת לאמת", הוסיף פרקליטה של המתלוננת, "ותמוה מאוד מדוע הוא עודנו משמש בתפקידו ומפקד על חיילות וקצינות נוכח מעשיו הקשים".

עו"ד עידן פסח
עו"ד עידן פסח | צילום:

הסנגור הצבאי הראשי, אלוף-משנה אשר הלפרין, שמייצג את הקצין מסר בתגובה: "לעניין עצם הפרשה, הקצין מכחיש מכל וכל את האמור בתלונתה השקרית של המתלוננת. בית הדין הצבאי אסר על פרסום פרטים ועדויות מתוך החקירה, ועל כן לא נוכל להתייחס להאשמות בשמה של הקצינה, אולם נציין כי ההחלטה שלא להשעות את הקצין, חרף תלונתה אומרת דרשני".

לדבריו, "החלטה חריגה זו התקבלה לאחר שגורמי הפרקליטות הצבאית, אשר בחנו את חומר הראיות כולו ושקלו בדבר, הגיעו למסקנה שאין לעשות זאת, בשל הבעייתיות שבתיק. אנו סבורים כי בתום הבירור ולאחר שנשמיע גם את טענותיו בפני גורמי הפרקליטות הצבאית, מסקנה זו רק תתחזק והתלונה נגד הקצין תיגנז".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv