עוד חיסול בעיתוי לא מקרי? ג'עברי (צילום: חדשות 2)
"חמאס והזרוע הצבאית שלה יגיבו באופן כואב" | צילום: חדשות 2
הלם וזעם בחמאס מחיסולו של "רמטכ"ל" של הארגון, אחמד אל-ג'עברי, בשעות אחר הצהריים בעזה. גורמים בכירים בזרוע הצבאית מכנים את החיסול "הכרזת מלחמה" וקוראים לגיוס כללי של פעילים בכל רחבי הרצועה.

"החיסול של ג'עברי מהווה הכרזת מלחמה של ישראל, היא פתחה את שערי הגיהנום", פורסם בהודעה של הארגון זמן קצר אחרי החיסול. אחד מדוברי חמאס, סלאח אל-ברדוויל, איים בהודעה שפורסמה באחד מאתרי האינטרנט של החמאס, "קודס פרס": "מדובר באבידה כבידה לעם הפלסטיני ולאומה הערבית והאסלאמית".

"חמאס והזרוע הצבאית שלה יגיבו באופן כואב", המשיך אל-ברדוויל. "ההחלטה על חיסול אל-ג'עברי היא החלטה פוליטית שמטרתו להשיב לישראל את אלמנט ההרתעה. זוהי הוכחה לכך שהיא אינה ממושמעת להחלטות הקהילה הבינלאומית, וכי היא ממשיכה במדיניות התוקפנית שלה".

"נפעל לשחרור כולם", עריקאת (צילום: חדשות 2)
עריקאת: "אנחנו מזהירים את ישראל מפני ההשלכות" | צילום: חדשות 2
"אנחנו מטילים את האחריות על ממשלת ישראל את האחריות למבצע הזה ומגנים אותו", אמר מחזיק תיק המשא ומתן ברשות הפלסטינית סאיב עריקאת בראיון לרשת "אל-ג'זירה". "אנחנו רוצים להיות מאוחדים ולהשקיע את כל המאמצים לאחד את שורותינו כדי לשמור על העם הפלסטיני מפני תוקפנות ישראלית. זהו פשע ואנו מזהירים את ישראל מפני השלכות החיסול הזה".

האחראי על יחסי החוץ של חמאס, אוסאמה חמדאן, התראיין באולפן "אל-ג'זירה" והתייחס לחיסול. "אין ספק שהחיסול של אחמד אל-ג'עברי מהווה מכה קשה לתנועה ועלינו להודות כי זוהי מכה קשה", אמר. "אך מאז הוקמה התנועה הכרנו בכך שבדרכנו יש הקרבה. לאורך השנים נהרגו עשרות בכירים בחמאס על שם קידוש אללה. מה שקרה היום בעזה הוא סגירת חשבון של ישראל, משום שהוא הצליח להתל בישראל. 'גדודי עז א-דין אל-קסאם', הזרוע הצבאית של חמאס תכנס הערב מסיבת עיתונאים ותודיע על צעדיה הבאים. איננו מדברים על נקמה, אך הדרך נמשכת. אני מציע לברק ולנתניהו שלא יסמכו על כך שהחיסול הזה יסייע להם בבחירות הקרובות".