למרות הנחיית הרשויות ביוון למנוע את יציאת המשט לעזה, הודיעו הלילה הפעילים שעוגנים בנמל פיראוס כי ייצאו הבוקר לדרך בכל מחיר, כך מפרסם ה"טורונטו סטאר" הקנדי.

על פי הדיווח, דחו הפעילים את ההצעה היוונית להעביר את ציוד הסיוע לעזה דרך נמל אשדוד וטענו כי מדובר במשט שמטרתו לשבור את המצור על הרצועה ולא להעביר סיוע.

"כל הספינות שנותרו כאן הולכות לצאת לדרך עוד היום, לפחות אלו שעדיין במצב תקין", הודיע דיוויד היפ, חבר ועדת ההיגוי של הספינה הקנדית "תחריר" שתשתתף במשט. היפ אמר את הדברים בתדרוך לעיתונאים שהיו על סיפון ה"תחריר".

ברק: מרסנים את המשט

שר הביטחון אהוד ברק התייחס אתמול במהלך ישיבת הממשלה לעיכוב ביציאת המשט המתוכנן לעזה, ואמר כי הוא רואה התפתחות חיובית בנושא. "גם ממשלות יוון, טורקיה וקפריסין פועלות כדי לרסן את המשט", הסביר ברק, "זוהי תוצאה של פעילות משרד החוץ, משרד רה"מ ומשרד הביטחון".

"מה שהשפיע זה העובדה שברור לכולם שעזה פתוחה למוצרים ישראלים, ושהמשט הוא פרובוקציה שמשתמשים ארגונים כמו חמאס", ציין ברק. "בנוסף, מתרחשות תקלות. אני חושב שיש סיכוי שהתופעה תפוגג את העוקץ והמשקל של המשט, אך צריך להמשיך להתכונן לכך שיגיעו ספינות".

אחרי בלימת המשט - כוננות מטס

התנועה לשחרור פלסטין קוראת בסרטון שהופץ באינטרנט בימים האחרונים לעשרות פעילים פרו-פלסטינים להגיע במטוסים לישראל, להפגין ולהתפרע בנמל התעופה בן גוריון.

עשרות כבר הודיעו שיגיעו. המשטרה פרסה כוחות כבר כעת כדי לבדוק אנשים חשודים. יש כוונה להקים חדר פיקוד קדמי של המשטרה בשדה התעופה כדי להיערך לכל תרחיש. "לעצור ספינה זה קל יותר מזרם של אנשים בודדים", מודים בישראל.

"הרעיון הוא לגייס כמה שיותר משתתפים, בעיקר פלסטינים", הסביר פול לארודי, אחד ממארגני המיזם, למשתתפים. "לטוס אל נמל התעופה לוד שידוע גם בשם 'נמל התעופה בן גוריון'". המטס מתוכנן ליום שישי הקרוב. במשטרה, בצה"ל ובשב"כ נערכים למנוע הפתעה מכיוון בלתי צפוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק