ההתחממות בדרום נמשכת: בתקיפה שנייה של צה"ל בעזה בתוך כמה שעות פגע הבוקר (א') כלי טיס של חיל האוויר במפקד בג'יהאד האסלאמי, שאחראי למטח הרקטות שנורה לעבר העיר אשקלון ביום חמישי האחרון. פעיל הטרור, אחמד סעד, נפגע מטיל בשעה שרכב על אופנוע בצפון הרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סעד היה אחראי גם לירי במהלך מבצע עמוד ענן ובסבב ההסלמה במרס 2012. בעבר, הוא היה מעורב בהטמנת רקטות וסייע בהוצאה לפועל של ירי רקטות לדרום. גם בימים האחרונים המשיך פעיל הג'יהאד בפעילות זו ועמד מאחורי הירי האחרון שבוצע לעבר שטח ישראל.

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי שני אדם - ילד כבן 12 וצעיר בן 22 שרכב על אופנוע - נפגעו בתקיפת צה"ל בעזה. אחרף אל-קידרה, דובר משרד הבריאות ברצועת עזה, דיווח כי הצעיר נפצע קשה והילד נפצע בינוני, והשניים פונו לקבלת טיפול בבית חולים.

"צה"ל רואה בחומרה כל ירי לעבר שטח מדינת ישראל וימשיך לפעול בעוצמה כנגד כל ניסיון לביצוע פעילות טרור", נמסר מדובר צה"ל, "אנו ערוכים ומוכנים להגן על אזרחי מדינת ישראל".

בפתח ישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לאירועים האחרונים והבהיר: "אנחנו נחושים לשמור על השקט בדרום. אנחנו עושים זאת על ידי מדיניות של סיכול מראש וגם בתגובה עוצמתית נגד אלה שמנסים לפגוע בנו או פוגעים בנו. אני מציע לחמאס לקחת בחשבון את המדיניות הזאת שלנו".

"פיתחנו טיל מתקדם", אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
תקיפה שנייה בעזה. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הלילה: צה"ל תקף יעדי טרור ברצועה

התקיפה הבוקר אירעה לאחר שבשעות הלילה תקפו כלי טיס של חיל האוויר שני מוקדים לפעילות טרור בדרום ובמרכז הרצועה ודיווחו כי זוהו מדויקות במטרות. 

התקיפות הגיעו בתגובה לירי רקטת קסאם מכיוון רצועת עזה אמש, שהתפוצצה בשטח פתוח בין שני יישובים במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים כתוצאה מהירי ולא נגרם נזק. 

בשבוע שעבר בלילה שבין רביעי לחמישי נורה מטח של שש רקטות מכיוון רצועת עזה לעבר העיר אשקלון. מערכת כיפת ברזל הצליחה ליירט חמש מתוכן ועוד רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח. לא היו נפגעים כתוצאה מהירי.

בתגובה לירי לעבר אשקלון, תקפו כמה שעות אחריו כלי טיס של חיל-האוויר משגר מוטמן, אתר לאחסון אמצעי לחימה, אתר לייצור אמצעי לחימה ומוקד פעילות טרור בצפון רצועת עזה. "זוהו פגיעות מדויקות במטרות, והתקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר שטח מדינת ישראל", נמסר אז מדובר צה"ל.