הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ מתייחס היום לראשונה לחשיפת זהותם של שני החשודים ברצח בני משפחת פוגל ביישוב איתמר לפני כחודש. בראיון לתכנית "קולה של אמא" בגלי צה"ל אמר גנץ: "עצרנו אולי מישהו בדמות אדם, אבל אין בינו לבין דמות אנוש שום דבר".

הרמטכ"ל קרא להעמדת החשודים לדין והביע תקווה שהם ייענשו באופן הולם. "מערכות הצדק יידעו לעשות את מה שנדרש ואנחנו נמשיך לאבטח את השטח", אמר. "לצערי יצא לי להיות בבית המשפחה בליל הרצח. מדובר באחד האירועים הקשים ביותר שראיתי".

"הצלחנו להתמודד עם האיומים"

תמלילי החקירה נחשפים (צילום: חדשות 2)
שני החשודים ברצח משפחת פוגל | צילום: חדשות 2
גנץ התייחס בדבריו גם להסלמה האחרונה בדרום והבטיח לעשות הכל כדי שהשקט יישמר ביישובי עוטף עזה והאזור. "עברנו ימים לא פשוטים בדרום. אנחנו מאחלים למשפחות שנפגעו שיידעו להתאושש מהמצב הזה", אמר.

"עם זאת", הוסיף הרמטכ"ל, "צריך לומר ביושר שצה"ל הצליח באמצעות החיילים ואנשי המודיעין התמודד עם איומי ארגוני הטרור, ובראשם החמאס, מרצועת עזה. התגובות שלנו שילבו נחישות, אך גם שיקול דעת", הוסיף הרמטכ"ל.

ח"כ בן ארי: "מוכן לשחוט את הרוצחים"

ח"כ מיכאל בן ארי ממפלגת האיחוד הלאומי אמר אתמול בריאיון בתחנת הרדיו "קול ברמה" כי הוא מוכן לשחוט את רוצחי משפחת פוגל.

"אני מוכן להיות זה שייקח את הסכין וישחט אותם, את המנוולים האלה, בשידור חי לעיני העולם כולו, שיגידו בן ארי עשה את זה", אמר ח"כ בן ארי והוסיף: "שיידעו שזה דינם של רשעים. ככה אנחנו ננקום בהם, כתוב ישמח צדיק כי חזה נקם".

בתוך כך נודע כי פעילים מארגוני שמאל ביקרו בביתו של הרוצח, לאחר הפיגוע. נציגי הארגונים "יש גבול", "הוועד להריסת בתים", קואליציית נשים לשלום", "גוש שלום", "המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית", "ארגון לוחמים לשלום" ועוד, ארגנו אתמול ביקור הזדהות בכפר עוורתא.