נתניהו:
נתניהו: "נעמוד בפני כל איום" | צילום: חדשות 2

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה שמעון פרס, התייחסו במהלך נאומיהם בטקס האזכרה לראש הממשלה המנוח דוד בן גוריון להסלמה בירי מעזה ביום השביעי ללחימה במסגרת מבצע "עמוד ענן". "אין פנינו לכיבוש שטחים, אבל נגן בכל הדרוש על חיי אזרחנו", הצהיר הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הטקס שהתקיים למרגלות קברו של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון ז"ל, הודה הנשיא לצה"ל ולכוחות הביטחון על מאמציהם במיגור הטרור ועל תפקודם במהלך שבעת ימי מבצע "עמוד ענן". "יד הטרוריסטים קלה על ההדק והם חסרי ניצרות, אך אני משוכנע שנגבר גם עליהם. הוקרת האומה נתונה היום, לצה"ל, למוסד, לשב"כ, למשטרה ולכוחות ההצלה", קרא הנשיא.

במקביל הוסיף כי על אף שפניה של ישראל לשלום, אין הכוונה בכך "להיכנע לאיומי הטרור" כלשונו. "צר לנו על הסבל תוצרת עזה. אזרחי השטחים יכולים להשתחרר מייסורי המלחמה שתפתחו בה, אם יפסיקו את האש", הצהיר הנשיא.

בטקס נאם לצד נשיא המדינה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שציין אף הוא את עמידותה של ישראל מול איומי הטרור מעזה. "האויב שמולינו יורה על ילדינו ומסתתר מאחורי ילידיו. מדינת ישראל חזקה, והיא תוכל להתמודד עם כל האתגרים סביבה", הצהיר נתניהו.

נתניהו אף טען כי במהלך ימי הלחימה בעזה, צה"ל הצליח להשמיד את רוב הרקטות ארוכות הטווח שברצועה, זאת על רקע הדיווחים לפיהם מתקיימים מגעים בין ישראל לפלסטינים על הפסקת אש קרובה.

נתניהו: "מעדיף את הדרך המדינית"

נתניהו ווסטרוולה.
נתניהו ושר החוץ הגרמני: "מעדיף את הדרך ה | צילום: לע"מ

מוקדם יותר נפגש ראש הממשלה נתניהו עם שר החוץ הגרמני גידו וסטרוולה ועדכון אותו בנעשה בגזרה הדרומית. בפתח הפגישה הבהיר נתניהו כי הוא מעדיף לסיים את המבצע בדרך המדינית. עם זאת הוסיף נתניהו "כי אם הדברים לא יעשו בדרך זו, ישראל לא תהסס לנקוט בדרכים אחרות".

במהלך המפגש הביע שר החוץ הגרמני את תמיכת מדינתו בדרכה של ישראל. בתום פגישתו עם נתניהו הצהיר כי זהו הזמן הנכון לכינון הסכם הפסקת אש אך בו בעת הדגיש כי "התנאי המקדים לכך הוא הפסקת הירי לעבר ישראל".