גזרת הצפון מתחממת: אזעקה נשמעה הערב (שני) סמוך לשעה 22:15 בקריית שמונה, מטולה וביישובים במועצות האזוריות בגליל העליון ובמבואות החרמון בעקבות ירי רקטות מלבנון לעבר שטח ישראל. רקטה אחת נפלה סמוך למושב באצבע הגליל, אחת נוספת התפוצצה סמוך לגבול עם לבנון. בשני המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. צה"ל השיב בירי ארטילרי לעבר המקור האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר הערכת המצב של צוות החירום העירוני בראשותו של ראש העיר ניסים מלכה ונציגי הצבא הוחלט כי בשלב הזה לא ייפתחו מקלטים בקריית שמונה, וההנחיה לתושבים היא לחזור לשגרה. על פי הערכות הצבא מדובר בירי בודד של גורמים פלסטינים כהזדהות עם המתרחש בעזה.

מדובר בפעם השנייה בתוך יומיים שבה גם גזרת הצפון נכנסת למעגל הלחימה, לאחר שבלילה שבין שבת לראשון נורו מספר רקטות מלבנון ומסוריה לעבר צפון ישראל. שתי רקטות שנורו אז מלבנון התפוצצו סמוך לבית בכפר דרוזי בצפון. שני בני אדם נפצעו באורח קל ועוד 23 לקו בחרדה.

על הירי ההוא נטל אחריות ארגון פלסטיני הנמצא בלבנון, מתוך הזדהות עם מאבק החמאס בישראל במסגרת מבצע "צוק איתן". בעקבות המקרה, העבירה ישראל מסר חריף ללבנון לפיו היא רואה במדינה אחראית לכל ירי שנעשה משטחה.

זירת הנפילה בצפון
זירת הנפילה בצפון | צילום:

שעות ספורות לאחר מכן נשמעו שלוש אזעקות גם ביישובים בצפון רמת הגולן. זמן קצר לאחר מכן אותרו חמש נפילות בשטחים פתוחים, ולתושבים לא ניתנו הנחיות מיוחדות מלבד להמשיך ולהקפיד להוראות הבטיחות בעת אזעקה. מספר תושבים באזור דיווחו כי בעקבות הנפילות נגרמו שיבושים באספקת החשמל.