הרוג נוסף בימי המבצע, ארכיון (צילום: חדשות 2)
הרוג נוסף בימי המבצע, ארכיון | צילום: חדשות 2

ירי הרקטות ופצצות המרגמה נמשך גם ביומו ה-16 של מבצע "צוק איתן", ומספר הקורבנות בנפש ממשיך לעלות: עובד זר נהרג הבוקר (ד') מפגיעת פצצת מרגמה בחממות שבהן עבד באחד מיישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. במקביל אזעקות נשמעו משעות הבוקר ברחבי אזור הדרום. בבאר שבע נגרם נזק למבנה מפגיעת נפל של רקטה, ללא נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הבוקר נורתה פצצת המרגמה מעזה לעבר השטח הישראלי, ופגעה בחממות שבהן עבד הפועל, אזרח תאילנדי. הוא נפצע אנושות מרסיסים ופונה במסוק לבית החולים ברזילי באשקלון, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. בעקבות המקרה מדגישים היום במשטרה כי על הציבור לפעול בהתאם להנחיות פיקוד העורף, ולהיכנס למרחב המוגן בהישמע אזעקה, דבר שהיה מונע את מותו של הפועל הזר.

יאיר פרג׳ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון אמר כי "אנו חשים צער עמוק עם מותו של העובד הזר. היינו ערוכים גם לאפשרות של פגיעה בנפש. שטח פתוח הוא מקום העבודה שלנו, החקלאים שלנו ממשיכים לעבד את האדמה, אך הפעם לדאבון הלב, היה זה פועל מסור שספג את האש".

בארגון "קו לעובד" טענו כי הכתובת למקרה הייתה על הקיר, לאחר שבשבועות האחרונים התקבלו פניות של עובדי חקלאות רבים שנבהלו מהמצב הביטחוני: "אנו קוראים לפעולה מיידית למיגון העובדים 'בשטחים פתוחים'. כמו כן, אנו קוראים למדינת ישראל להכיר בעובד ההרוג כנפגע פעולות איבה ולפצות את משפחתו בדומה לפיצוי הניתן למשפחות הרוגים ישראלים".

דרור חנין
דרור חנין | צילום:

מדובר בהרוג השלישי מקרב האוכלוסייה האזרחית מאז החל המבצע. קדמו לו דרור חנין ז"ל, בן 37 מבית אריה, שנהרג מפגיעת רסיסי פצמ"ר כשהגיע לחלק מזון לחיילים ששהו על גבול הרצועה. "דרור היה מרכז המשפחה", סיפרו קרוביו לאחר מותו. "זה היה אופייני לו, להגיע ולתת לחיילים במקום שאנשים בדרך כלל חוששים להגיע אליו".

עודה אל־וואדג' (צילום: חדשות 2)
עודה אל־וואדג' | צילום: חדשות 2

ימים ספורים לאחר מכן נהרג עודה אל־וואדג', בן ה-32, לאחר שרקטה התפוצצה בשטח פתוח ביישוב הבדואי שבו התגורר סמוך לדימונה. בעקבות המקרה נמתחה ביקורת חריפה כלפי המחסור הקיים במיגוניות וביכולת ההתרעה ביישובי הפזורה הבדואית. יחד עמו נפצעו שלושה מבני משפחתו, בהם גם בתו הפעוטה.

במקביל, המבצע הקרקעי בשטח הרצועה ממשיך לגבות קורבנות: הבוקר הותר לפרסום כי שני קציני שריון נהרגו במהלך הפעילות ברצועה ביממה האחרונה. סרן דמיטרי לויטס, מפקד פלוגה בחיל השיריון, בן 26 מירושלים נהרג מירי צלפים. ההרוג השני הוא סרן נתן כהן, בן 23 ממודיעין, ששירת כמפקד מחלקה בחיל השריון. הודעה נמסרה למשפחותיהם. בכך עלה מניין ההרוגים בקרב קציני ולוחמי צה"ל בימי מבצע "צוק איתן" ל-29.

מבצע "צוק איתן" - היום ה-16:

מועצת האו"ם מקיימת דיון מיוחד על המצב בעזה

השריון בפעולה: "השמידו מה שצריך להשמיד"

קרי בישראל לקדם הפסקת אש, פרס תוקף את קטאר

אל על מתגברת את טיסותיה לישראל

צפו: פיצוץ מנהרות מעיני הלוחמים

השמועות בוואטסאפ: 3 חיילים נעצרו

הותר לפרסום: 2 קצינים נהרגו בעזה