שר הביטחון אהוד ברק התייחס היום בתכניתנו "פגוש את העיתונות" לדיווחים על התקדמות משמעותית בעסקה לשחרור גלעד שליט.

ברק לא הסכים להרחיב הרבה בנושא, אך אמר: "אני מחזיק בדעה שלא נכון לדבר על הדברים האלה בטלוויזיה כדי למקסם את הסיכוי שנצליח להתקדם בדבר עצמו" לדבריו, "יכול להיות שכל ההתרחשויות במזרח התיכון וכל הדברים שקורים באזור – זה סדק של הזדמנות וכדי למצות אותו, כדאי לא לדבר עליו הרבה".

דיווח: ישראל הסכימה לשחרר 20 אסירים עם דם על הידיים

מוקדם יותר היום, בגלי צה"ל ציטטו פרסום בעיתון אל-קודס אל-ערבי, לפיו ישראל הסכימה לשחרר 20 אסירים עם דם על הידיים במסגרת עסקה לשחרור החייל החטוף. על פי הפרסום, כל האסירים אותם הסכימה ישראל לכאורה לשחרר הינם ערבים-ישראלים. עוד עלה מהפרסום כי טורקיה חזרה לאחרונה למצרים ולגרמניה במאמצי התיווך בעסקה.

בעיתון מצוטט גורם פלסטיני בכיר שמגדיר את ההתפתחות כ"התקדמות משמעותית בעסקה". "סוכם כי האסירים לא יגיעו לשטחים הפלסטיניים וכעת הדיון מתמקד במדינות אליהן יגורשו לאחר שישוחרר מבתי הכלא הישראלים", אמר אותו מקור בראיון לעיתון. "ייתכן כי העסקה על סף חתימה", סיכם הגורם.

הערב בשעה 19:30 יתכנס מטה "אמהות למען גלעד" יחד עם פעילים נוספים לטקס הדלקת משואות אלטרנטיבי סמוך למאהל שליט. האירוע יתחיל עם צאת השבת ובין מדליקי המשאות נמנים: רביבה שליט, חזי שי ושי גרוס.

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק