גם בארה"ב, כמו בישראל, שוברים את הראש בשאלה: כיצד אפשר להתמודד עם האיום האירני? האמריקנים מודאגים מההתקדמות המהירה של טהרן בכל הנוגע לפיתוח טילים בליסטיים שמאיימים לפגוע עכשיו גם באירופה ומציגים בפעם הראשונה בפני עיתונאים את פריצת הדרך בתחום הלוחמה האווירית.

רוצים לקבל עדכונים על קטעי וידאו חזקים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מערכת לייזר שפיתחה "בואינג" והותקנה במטוס ג'מבו הצליחה להשמיד שני טילי סקאד במעופם במהלך ניסוי בבסיס חיל האוויר בקליפורניה. קרן הלייזר פוצצה את הטיל בגובה של 40 אלף רגל ובחיל האוויר האמריקני מרוצים. "זה היה ניסי מוצלח במיוחד", אומר בסיפוק לוטנט-קולונל מייקל קונטרדו, מנהל תכנית הניסויים בחיל האוויר האמריקני.

מפתחי המערכת הצליחו להגיע למיקוד של הקרן, מה ששומר על האנרגיה ומאפשר השמדה מטווח של 400 ק"מ. הרעיון הוא לפגוע בטיל המטפס מחוץ לאטמוספירה ולפוצץ אותו מעל מדינת האויב, במיוחד כשמדובר בראש נפץ כימי או גרעיני. בארה"ב כבר נערכים להגדיל את טווח ההשמדה ובישראל מגלים התעניינות רבה.

בעוד חודשים אחדים יבצעו שתי המדינות ניסוי ראשון של "חץ 3", שנועד להשמיד טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה. מערכת הלייזר תהווה כלי משלים למערכת הרב-שכבתית שפיתחה ישראל. מדובר אמנם במערכת ניסיונית עדיין, אבל אחרי שנים בהן הקפיאה ארה"ב את תכנית "מלחמת הכוכבים" שלה, הפיתוח החדש הוא חלק חשוב בה עם יכולות לסנוור או להשמיד לווינים בחלל.