מערכת כיפת ברזל. ארכיון (צילום: AP, חדשות)
כיפת ברזל הוצבה באשדוד, ארכיון | צילום: AP, חדשות

נערכים להסלמה: מערכת כיפת ברזל הוצבה בסמוך לאשדוד, זאת בעקבות חילופי האש שהתרחשו בשבוע האחרון בדרום. הבוקר (ב') כ-4,000 תלמידים בעיר נשארו בבתיהם, זאת בעקבות החלטת ראש העיר יחיאל לסרי מאתמול שלא לקיים את הלימודים במוסדות החינוך הבלתי ממוגנים בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה בעירייה התקבלה אתמול, זמן קצר לאחר שצה"ל תקף בשטח רצועת עזה. היום בשעות הצהריים צפויים גורמי העירייה להתכנס פעם נוספת ולבצע הערכת מצב. בשלב זה ככל הנראה, העירייה צפויה להודיע על חזרתם של כל התלמידים בעיר ללימודים בכל מוסדות החינוך.   

אזור התקיפה אתמול בעזה (צילום: רויטרס)
אזור התקיפה אתמול בעזה | צילום: רויטרס

"מקווים שהדבר לא יתפתח לכדי סיבוב נוסף"

גם בשבוע שעבר קיבלו בעיריית אשדוד החלטה הפסקת הלימודים בבתי הספר הבלתי ממוגנים , זמן קצר לאחר שבוצע ירי רקטות לעבר יישובי הדרום. אתמול ניתנה הנחיית ראש העיר לאחר שכלי טיס של חיל האוויר פגע במפקד בג'יהאד האסלאמי, שאחראי למטח הרקטות שנורה לעבר העיר אשקלון ביום חמישי האחרון.

"זה היה בסך הכול צפוי בעקבות החיסול שאירע בעזה", אמר יהודה, תושב אשדוד לחדשות 2 Online. "יש אווירה מתוחה היום באשדוד. מרגישים משהו באוויר אבל כולנו מקווים שהדבר לא יתפתח לכדי סיבוב נוסף".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אף הוא אתמול (א') לאירועים האחרונים והבהיר: "אנחנו נחושים לשמור על השקט בדרום. אנחנו עושים זאת על ידי מדיניות של סיכול מראש וגם בתגובה עוצמתית נגד אלה שמנסים לפגוע בנו או פוגעים בנו. אני מציע לחמאס לקחת בחשבון את המדיניות הזאת שלנו".

_OBJ

במסגרת בתקיפה שבוצעה אתמול בעזה, פעיל הטרור, אחמד סעד, נפגע מטיל בשעה שרכב על אופנוע בצפון הרצועה. סעד היה אחראי גם לירי במהלך מבצע עמוד ענן ובסבב ההסלמה במרס 2012. בעבר, הוא היה מעורב בהטמנת רקטות וסייע בהוצאה לפועל של ירי רקטות לדרום. גם בימים האחרונים המשיך פעיל הג'יהאד בפעילות זו ועמד מאחורי הירי האחרון שבוצע לעבר שטח ישראל.