רכב שרוף. ארכיון
רכב שרוף. ארכיון | צילום: פוראת נאסר

נגד שתי קטינות בנות 15 המעורבות בשורה של מעשי "תג מחיר" שנערכו בשטחים, הוגש הבוקר כתב אישום המפרט כיצד הן הציתו את רכבו של ערבי תושב חברון.

בכתב האישום מתואר כיצד בזמן מעצרן, בעזרת אפר של סיגריות כתבו על קירות תא המעצר כתובות כמו "יוסף, עוד נחזור וננקום", מוות לערבים", "אסירות ציון", בעזרת ה' יימח שם כל הערבים", ועוד.

שתי הנערות נאשמות בקשירת קשר לביצוע עבירת פשע, בהצתה במזיד, וכן בהרס נכס ופגיעה במזיד שלא כדין.

עורך דינן של הנערות דוד הלוי אמר: "מרשותיי מכחישות כל קשר לאירוע הנטען, הן שוחררו מן המעצר בשלבים הקודמים. חרף המאמצים שעשתה המשטרה להביא למעצרן, בימים אלה אנחנו פועלים כדי לקבל את תיק החקירה כאשר לאחריו נפרוס את מלוא טענותינו בבית משפט".

"ההצתה יכלה להבעיר את האזור כולו"

אין תמונה
עו"ד דוד הלוי. ארכיון

בתחילת השבוע עצרה המשטרה את יסכה ויס, צעירה בת 20 מקרית ארבע, בחשד שהייתה מעורבת גם היא בהצתת רכבו של פלסטיני תושב חברון בחודש שעבר. שבוע קודם לכן נעצרו שלוש קטינות בחשד למעשה החמור, היום כאמור הוגש נגד שתיים מהן כתב אישום.

במשטרת ש"י חושבים כי הצעירה והקטינות היו מעורבות במעשי "תג מחיר" ואלימות נוספים ביהודה ושומרון. "המשטרה חוקרת את התיק הזה עם הרבה מאמץ", אמר לחדשות 2 באינטרנט עו"ד דוד הלוי, המייצג חלק מהחשודות.

הפרשה החלה לפני כחודש, עם הצתת רכבו של ערבי תושב חברון, עד שנשרף כליל. במשטרה פתחו מיד בחקירה, בעל הרכב טען כי אינו מסוכסך עם איש. במשטרה הגיעו למסקנה חד משמעית: הרכב הוצת על רקע לאומני.

לפני יותר משבוע נעצרו שתי נערות בנות 15, ב' ו-ח', תושבות אזור ירושלים, בחשד למעשה החמור. גורמים במשטרה אמרו כי ההצתה יכלה לגרום לפגיעות בנפש ולהבעיר את האזור כולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק