מטוסי קרב נוסף הוזנק היום (שבת) בשעות הצהרים, לאחר שמוקדם יותר הבוקר, הוזנקו צמד מטוסים אחרים של חיל האוויר לעבר עצמים בלתי מזוהים מתוך חשש שישנו כלי טיס לא מזוהה שמנסה לחדור למרחב האווירי של ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד המטוסים שהוזנקו הבוקר הוא מטוס F-16 שיצא מרמת דוד ונראה באזור הצפון, ובהזנקה השנייה - כפי שניתן לראות בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט - הועלו לאוויר מטוסי F-15 שיצאו מבסיס תל נוף אל עבר שמי אשדוד והסביבה. בדובר צה"ל סירבו לפרט את סיבת הזנקת המטוסים.

"זאת כבר פעם שנייה היום, זה ממש מבהיל", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אלי שהיה עד לאירוע. "הילדים שאלו אותי מה זה הרעש, ואם יש מלחמה. המטוס עשה פרסה באוויר והמשיך לנחיתה. משהו פה מחשיד. נקווה שהכל רגוע בכל הגזרות".

באחד ממרכזי הקניות באזור, אנשים רבים יצאו מחנויות לאחר ששמעו את המטוס. חלקם החלו לתעד באמצעות הטלפונים החכמים שלהם את המטוס המוזנק.

חמישה מטוסים הוזנקו תוך שבוע אחד

יש לציין שחיל האוויר מגביר כוננות יירוט של מטוסי קרב, כדי לטפל במקרים מהסוג הזה שבהם יש חשש לחדירה למרחב האווירי של ישראל.

בחודשים האחרונים היו שני ניסיונות של חדירת מזל"טים של חיזבאללה לישראל, ולכן הרגישות גבוהה. חיל האוויר נוהג לגשת לכל מטרה ולא לוקח סיכונים.

בדיוק לפני שבוע, הוזנקו מטוסים של חיל האוויר לאזור הצפון ולאזור תל אביב. בשני המקרים, התברר זמן קצר לאחר הזנקתם כי מדובר היה בהזנקות שווא, החשד הוסר והמטוסים שבו למקומם.