ארכיון (צילום: רויטרס)
חשד להסתה נגד קציני צה"ל | צילום: רויטרס

פרקליטות המדינה הורתה למשטרה לפתוח בחקירה פלילית בחשד להסתה, בעקבות פרסומים בגנותם של חיילי וקציני צה"ל ברשת האינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחרונה, פנה הפרקליט הצבאי הראשי האלוף דני עפרוני למשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים וביקש ממנו לפתוח בחקירה, לאחר שבשבועות האחרונים הגיעו לידיעת צה"ל, תלונות על מסע הסתה שמתנהל ברשת האינטרנט נגד מג"ד בצה"ל וקצינים בכירים נוספים, על רקע מעורבותם, לכאורה, בפעילות מבצעית שבמהלכה נהרג פלסטיני.

תמונותיהם של הקצינים הועלו לרשת לצד גידופים ואיומים על חייהם, שהופנו גם כלפי משפחותיהם. פרקליטות המדינה ציינה כי היא רואה בחומרה רבה את התקיפה הפרסונאלית נגד חיילי ומפקדי צה"ל, בעקבות פעילות מבצעית.

עוד אמרו בפרקליטות כי יש צורך במיגור תופעות אלה ואין להסכים למצב בו יש ניסיון להחליף את מערכת החקירה הצבאית. "רדיפה אישית מעין זו, עלולה אף לסכן את ביטחונם האישי של אותם חיילים שפרטיהם מתפרסמים", הדגישו בפרקליטות.

מארגון קונצנזוס, המונה מאות קצינים ולוחמים במילואים נמסר בתגובה: "התופעה המכוערת של הסתה כנגד חיילי צה"ל, אשר עומדים בחזית הלחימה על בסיס יומיומי, ומסכנים את חייהם, היא בזויה, מסוכנת, ויש לנקוט נגדה בצעדים החריפים ביותר. אנו מחזקים את ידי פרקליטות המדינה, על החלטתה להתייחס למקרים הקשים בחומרה הראויה, ולפתוח בהליכים נגד גופים אשר שמו להם למטרה לפגוע בחיילי צה"ל".