מתכוננים לעימות נוסף ברצועה? בשבוע האחרון חלה התחממות בגזרה הדרומית ונורו כ-30 רקטות ופצמ"רים לעבר יישובי הדרום. כעת מתברר כי הסיבה לעימות היא "רצועת ביטחון" שהקים צה"ל בתוך שטח רצועת עזה.

מעט לפני עופרת יצוקה החלו כוחות צה"ל להקים מתחם פעילות בתוך שטח רצועת עזה, שעומקו כ-300 מטרים. מטרת הצבא בפעילות בשטח זהף היא למנוע חדירת מחבלים, העברת נשק וחפירת מנהרות באזור.

ארגון חמאס רואה בפעילות צה"ל ברצועה כחדירה לשטחו ולכן הוא מתנגד ופועל נגד כוחות צה"ל. טנק צה"ל שנפגע מטיל לפני כשלושה שבועות פעל במתחם זה ברצועה ולכן ככל הנראה נורה.

חמאס צובר טילים ארוכי טווח

בצה"ל מסבירים כי לא יכולים לוותר על פעילות זו כי קיים צורך חיוני לפעול בשטח הרצועה, כדי למנוע פגיעה בכוחות צה"ל. אחת הדוגמאות היא חטיפתו של גלעד שליט, באזור זה שהועבר במנהרה משטח הרצועה.

במקביל להתחממות הגזרה ממשיך חמאס להתחמש והוא צובר רקטות ארוכות טווח, וטילים נגד טנקים ומטוסים. על פי הערכות למרות שהאזור נערך לקראת עימות נוסף, ייקח עוד זמן עד לפיצוץ באזור.

אשכנזי: טיל חדר שיריון טנק

לפני שלושה ימים חשף הרמטכ"ל גבי אשכנזי שחמאס ירה טיל חודר שריון מסוג "קורנט" לעבר טנק של צה"ל באזור רצועת עזה. מדובר בטיל מאותו סוג בו עשה החיזבאללה שימוש במהלך מלחמת לבנון השנייה.

הטיל, כך ציין הרמטכ"ל בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, הצליח לחדור את שריון הטנק אך למרבה המזל הוא לא התפוצץ ולא היו נפגעים בתקרית. "זהו טיל כבד מהמסוכנים באזור", הדגיש אשכנזי. עוד הוסיף הרמטכ"ל כי חמאס הוא האחראי להסלמה בדרום ולירי המתגבר לעבר ישראל.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק