בורבה בקשתו (צילום: רויטרס, חדשות)
הרב מצגר | צילום: רויטרס, חדשות

הרב הראשי לישראל יונה מצגר פסק כי צה"ל צריך לוודא שחיילים שומרי מצוות לא יאולצו לשמוע שירת נשים.

הרב קבע כי יש לכבד את זכותם של החיילים הדתיים להימנע משמיעת קול שירת אישה. לדברי הרב, אם יוזמנו זמרת או להקה שבה מופיעות נשים, על המפקדים ליידע מראש את החיילים הדתיים  ולהתיר להם להמנע בדרך זו או אחרת מהאירוע.

הרב הצבאי הראשי מתייחס לראשונה לסוגיית שירת הנשים

הרב הצבאי הראשי, רפי פרץ, התייחס לראשונה לסירובם של בני ישיבות להאזין לשירת חיילות בטקס הסיום של קורס הקצינים הצה"לי בבה"ד 1. באירוע במכללת "שערי משפט" נדרש הרב להתייחס לסוגיה הרגישה וגילה כי בימים הקרובים יפרסם פקודה מפורטת הנוגעת לכללי ההתנהגות הנדרשים מחייל דתי במצב זה.

הוא הבהיר כי מלאכת חיבור הפקודה נעשית במלוא הרגישות ותוך ניסיון שלא להציב את ההלכה נגד השירות בצה"ל כפי שהוא. נוסף על כך, חשף פרץ לפני הקהל את תפיסת עולמו בנושא.

"עמדתי לימינם של הצוערים. תאמינו לי, לא במקרה חלקם לא עפו", אמר הרב פרץ בהתייחסו להחלטה שהתקבלה לבסוף שלא להדיח את כל הצוערים שעזבו את טקס הסיום בשל שירת החיילות מקצונה. "שעות שעות הייתי עם המפקדים בשטח. כי זה מורכב. ההתהלכות המשותפת מורכבת".

פרץ הביע אופטימיות באשר לסיכויי הפנמת המהלך וסיפר מניסיונו - כמפונה גוש קטיף: "כפי שאתם יודעים, לטוב או למוטב, התמודדנו כבר עם זה. לצערי הרב, את בית המדרש שלי הייתי צריך לפנות בתקופת ההתנתקות - והתמודדנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק