הניסוי המוצלח שנערך הבוקר (ד') למערכת ההגנה מפני טילים "שרביט קסמים" בדרום הארץ - תועד במצלמות. "זלגה לנו דמעה, גם למומחים האמריקנים שאיתנו, באירוע כה ייחודי של פגיעת ברזל בברזל. הייתה שמחה כמו ביציע של אוהדי בית"ר ירושלים", סיכם גורם במשרד הביטחון את התרגיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2 online הסביר הגורם אופן פעולתה של המערכת. "המכ"מים הם העיניים של שרביט קסמים. היא יודעת ליירט טילים מגובה נמוך ועד לשולי האטמוספרה בגובה רב", תיאר הגורם, "למיירט יש מאיץ רקטי ומנועים מיוחדים, והוא רואה את המטרה שלו מטווח גדול. יש לו כושר תמרון מדהים". עוד ציין כי המערכת לא תהיה מותקנת כסוללה בדומה לכיפת ברזל, אלא תוצב באתרים שונים בארץ משם תוכל להגן על כולה.

כך נראה הפיצוץ כתוצאה מהפגיעה המוצלחת (צילום: משרד הבטחון)
כך נראה הפיצוץ כתוצאה מהפגיעה המוצלחת | צילום: משרד הבטחון

"עשינו היסטוריה היום", הודיע חגיגית ראש מנהלת מערכות הגנה מטילים ברפאל, פיני יונגמן עם סיום הניסוי בהצלחה. "פיתחנו את הטכנולוגיה של הדור הבא ואת התשתית למערכת שתיתן מענה גם לאיומים העתידיים ולא רק לאלה שקיימים היום. כל המערכות עבדו בצורה מושלמת".

ראש מנהלת חומה במשרד הביטחון, יאיר רמתי הסביר: "מדובר במערכת שתוכל ליירט מגוון רחב של טילים - מהגראד ועד הסקאד, בכל מרחב האיומים עלינו. גם היכולות של כיפת ברזל התרחבו מאוד, וכך יהיה גם פה".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv