עוד איתות להתקדמות בעסקת שליט? לאחר שהגיע לקהיר, יצא ראש הזרוע הצבאית של חמאס, אחמד ג'עברי, גם לסוריה.

המהלך הזה - קשור או לא לעסקת שליט - הוא צעד משמעותי ביותר של האדם שיקבל בסופו של דבר את ההסכמה או הסירוב מטעם הארגון לעסקה. כל זאת, יש לזכור, כשבסוריה יושבת צמרת הארגון בראשותו של חאלד משעל. יחד עם ג'עברי יצא לדמשק דרך קהיר גם בכיר הארגון בעזה מחמוד א-זהאר.

עוד נודע, כי חמאס ביקש ייעוץ מארגון החיזבאללה. הייעוץ נוגע לדרך ההתנהלות הנכונה מבחינת הארגון במשא ומתן עם המתווך הגרמני. בארגון מקווים ללמוד מהארגון השיעי את לקחי עסקאות החילופים שהם ביצעו עם ישראל - גם אז בתיווך שירותי הביון הגרמנים.

תפקיד מפתח לנשיא פרס

גלעד שליט (צילום: חדשות 2)
גלעד שליט | צילום: חדשות 2

ובמקביל, גורמים בישראל מדווחים כי התקשורת מקדימה את המציאות. יחד עם זאת, הגורמים מודים כי אכן יש התגמשות, הן באשר לשמות האסירים שישוחררו והן בכל מה שקשור להסדרים שלאחר שיחרורם.

עוד עולה, כי תפקיד מרכזי בעסקה יהיה לנשיא המדינה שמעון פרס. מלבד החנינות למחבלים בשביל לשחררם, הנשיא יצרך גם לקצוב את תקופת מאסרם של מחבלים רבים שנגזרו עליהם עונשי מאסר כבדים. מעורבות זו, יכולה לרמוז כי העסקה תכלול בתוכה גם שחרורים מדורגים, קרי - לא כל האסירים ישוחררו בבת אחת.

ומה לגבי לוחות הזמנים? בישראל מקווים כי עסקת שליט תצא אל הפועל בין ראש השנה, לסוף השנה האזרחית, קרי בארבעת החודשים הקרובים.

ברק: לא נשלם כל מחיר על גלעד

בצל הדיווחים: הדס שליט מתגייסת

הווידאופדיה: גלעד שליט 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק