הרמטכ
הרמטכ"ל גנץ והנשיא פרס, הערב | צילום: מארק ניימאן, לע"מ

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ שב ומגנה הערב את תופעת הדרת הנשים ומדגיש כי יש להן חלק משמעותי בהתנהלות צה"ל. "עלינו להמשיך ולשלב נשים בכל תפקיד בו הן יכולות לבצע את המשימה", אמר גנץ בטקס במהלכו זכה צה"ל ב"פרס בן גוריון". באותה נשימה, קורא הרמטכ"ל להגביר את הגיוס בקרב צעירים חרדים ולהתאים להם תנאי שירות מיוחדים.

"יש למצוא את סביבות השירות שבהן הם יוכלו לשרת, לתרום ולחזק את תפקוד היחידה מבלי לפגוע באמונתם, לגרוע מאמונות המשרתים האחרים או לפגוע בתפקוד המסגרת בה הם משרתים", אמר הרמטכ"ל. "צבא כזה זקוק לתמיכה גורפת של הציבור הישראלי שיעמוד מאחוריו ויתן לו את הגיבוי הנדרש לפעילותו".

"כולם יחד יוכלו לכל אויב"

"אין מקום להבחנה בין נשים לגברים, בין דתיים לחילוניים, בין אנשי ימין לאנשי שמאל ובין יושבי השומרון לתושבי תל אביב", הוסיף גנץ באירוע בו נכח גם נשיא המדינה שמעון פרס. "כולם יחדיו, בכור היתוך אחד, יוכלו לכל אויב. לא נכון שניתן לאתגרים מבית לפגוע באחדות שורותינו ובכבוד מפקדינו וחיילנו. כל ניסיון לעשות כן ראוי שיטופל ביד קשה ובמלוא החומרה והתקיפות".

בשבוע שעבר התייחס הרמטכ"ל לעובדה שחמש טייסות סיימו את קורס הטייס האחרון. "חמש הנשים שסיימו לא בגלל שהן נשים אלא בגלל שהן מתאימות, טובות ועושות את העבודה כמו שצריך, זה המבחן בסופו של דבר. החיילות יכולות להיות גאות בשירות שלהם בצה"ל ובשירה שלהן", דברי רב-אלוף גנץ.

הרב הצבאי הראשי: "צה"ל לא יהיה בית שמש"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק