30 ימי מאסר בכלא הצבאי נגזרו על "החייל המתערטל" שתועד השבוע כשהוא רץ עירום במגרש המסדרים בטקס השבעה בבה"ד 20.

החייל נעצר עוד בתום אותו אירוע, והוכנס לרכב צבאי, שם נשפט בהליך שיפוט מהיר ונשלח לתקופת המאסר. בנוסף, הומלץ לשחרר אותו מצה"ל בפרופיל 21 על סעיף נפשי, לאחר ביצוע תקופת המחבוש.

החייל ד' עשה זאת כצעד מחאה מפני שבצה"ל מסרבים לתת לו תואר "ספורטאי מצטיין" ולא מאפשרים לו להתאמן בפיתוח גוף, כך אמרו אתמול אמו ומאמנו לחדשות 2 באינטרנט.

יוליה, אמו של החייל ד', סיפרה בבכי כי "הוא מיואש מהצבא, הוא זכה בתואר 'אלוף האלופים' באליפות ישראל לפיתוח גוף ובצבא לא רוצים לאפשר לו לפתח את עצמו מקצועית בענף".

"ספורטאים בכירים בענף אומרים שאין תקדים להישגים כאלה בשכבת הגיל שלו. הוא רק יצא מהכלא וכבר הכניסו אותו שוב. לא נותנים לו להתאמן. לא נותנים לו תנאים. למה שלא יתנו לו?", הוסיפה.

"יכול לזכות בתואר 'מר עולם'"

מאמנו של ד' לפיתוח גוף ("בודי בילדינג"), סטס סטרוסברג, אמר בריאיון לערוץ החדשות: "דיברתי הרבה עם הבחור, הוא היה בזמן האחרון די מיואש. הוא רצה להתקדם בתחום ויש לו המון פוטנציאל".

"אני מניח שעוד שנה שנתיים הוא יכול לעלות על במה בינלאומית ולזכות בתואר 'מר עולם' או בתארים אחרים, גבוהים מאוד. אין לו מתי להתאמן וזה מאוד מבאס אותו. זה אחת הסיבות שהוא לא יכול להתקדם כפי שרצה", אמר.

סטרוסברג הסביר כי "קצב האימון שלו לא טוב, למרות שהוא עושה הרבה מאמץ להגיע לאימונים. אבל זה לא רק אימונים, זה אורח חיים, תזונה נכונה, צריך לישון מספר מסוים של שעות לאורך היום, גם בלילה, להשלים שינה בצהריים - ובצבא זה לא מתאפשר לו".

"הבחור זכה בשתי תחרויות, האחרונה מהן אליפות ישראל בפיתוח נוער, הוא מתחרה בנוער והוא אלוף האלופים בכל הקטגוריות האחרות. לא זוכה שהיה אלוף בנוער שהיה אלוף האלופים", תיאר המאמן את הישגיו. "זה היה צעד של מחאה וכמעט בטוח שהוא מצטער על זה, אבל לא הייתה לו ברירה אחרת".

גורמים בצה"ל הסבירו לחדשות 2 באינטרנט כי הם מציבים מדי שנה מספר מסוים של תקנים לספורטאים מצטיינים, ובאחריות משרד התרבות והספורט למלא אותם לפי ראות עיניו.

הצטרפו ל-200 אלף החברים של דף חדשות 2 בפייסבוק