שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל סיים היום את ביקורו בישראל בסיור, ביחד עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון במתקן אדם - שם הגיע לצפות בפעילותה של יחידת עוקץ, יחידת הכלבנים של צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הייגל הגיע למתקן אדם כשהוא מלווה, בין היתר, בשגריר ארצות הברית בישראל דן שפירו וצפה בתצוגת תכלית של אחד הכלבים בהדרכתה של חיילת במקום. הייגל, שהתרשם מאוד ממה שראה, שוחח עם כל אחד מהלוחמים, שאל אותם שאלות ושיבח אותם על עבודתם.

שר ההגנה האמריקני בסיור במתקן אדם (צילום: אלון בסון)
שר ההגנה האמריקני בסיור במתקן אדם | צילום: אלון בסון

"אירן מעורבת בטרור בכל העולם"

אמש כינסו הייגל ויעלון מסיבת עיתונאים בקריה בתל אביב, במהלכה הדגישו את החשיבות של שיתוף הפעולה הביטחוני בין שתי המדינות. "אנחנו נמצאים בשכונה קשוחה במזרח התיכון, אירן היא איום ביטחוני ומממנת את חיזבאללה בלבנון, ואת חמאס בעזה", אמר יעלון. "אירן מעורבת בטרור בכל העולם - אפגניסטן, תימן ולוב".

יעלון הדגיש כי לישראל יש את הזכות להגן על עצמה בעצמה: "אנחנו חולקים מידע בינינו בנושאי ביטחון ומודיעין ומודים על התמיכה של ארצות הברית". עם זאת, הבהיר יעלון כי ישראל מעדיפה פיתרון דיפלומטי בסוגיה האירנית.

הייגל ויעלון, השבוע (צילום: אריאל חרמוני)
הייגל ויעלון בסיור אתמול | צילום: אריאל חרמוני

במהלך מסיבת העיתונאים התבקש שר הביטחון לערוך השוואה בין האיום הנשקף מקוריאה הצפונית לזה האירני. "תכנית הגרעין של קוריאה הצפונית נועדה לסחיטה, האיום האירני הוא איום שטומן בחובו סכנות גדולות יותר מפני שאירן משתמשת בעוצמה שלה כדי להפיץ את ערכי המהפכה המוסלמית", אמר יעלון.

שר ההגנה האמריקני הייגל אמר כי הוא שמח להיות שוב בישראל. "יש לנו שותפות מלאה בין המדינות והעמים שלנו, אנחנו חולקים ערבות הדדית, לחימה בטרור וערכים משותפים", הכריז. "אנחנו מחויבים לביטחון ישראל, וכן להבטיח סיוע ביטחוני ואספקת ציוד צבאי".